www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

 


 Pirmąją šių mokslo metų išvyką mes, Jonučių vidurinės mokyklos 8 a klasės mokiniai, surengėme Šiaulių kryptimi. Mūsų tikslas buvo apsilankyti  Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, o vėliau – Žaliūkių malūnininko sodyboje. Ypač daugelį sudomino pirmasis objektas.

 

Pasiekus Šiaulių priemiestį Zoknius, mus pasitiko Lietuvos kariuomenės atstovas viešiesiems ryšiams. Jis paaiškino, kad atvykome į karinę teritoriją, tad būtinai turime laikytis tam tikrų taisyklių: nevaikščioti bet kur, nieko neliesti, išjungti mobiliuosius telefonus, nefotografuoti. Mus palydėjo į NATO padalinį, kur šiuo metu patruliuoja belgų pilotai. Prie įvažiavimo posto stovėjo kariškis su užtaisytu ginklu. Tolėliau pamatėme daug sandėlių, kuriuose saugoma amunicija, degalai.

 

 Susipažinome su belgų karininku, kuris pakvietė iš arčiau apžiūrėti keturis naikintuvus F – 16, stovinčius angaruose budėjimo režimu. Sužinojome, kad naikintuvai  pasirengę bet kada pakilti ir patikrinti visus sienos pažeidimus. Nuo pavojaus signalo iki pakilimo gali praeiti ne daugiau kaip 15 minučių. Vieną naikintuvą galėjome apžiūrėti visai iš arti. Kaip informavo belgų lakūnas, naikintuvo  ilgis – 20 metrų, plotis – 15 metrų, o aukštis – 10 metrų. Mums pateikė daug detalios informacijos apie šio lėktuvo dalis ir veikimą. Nustebino tai, kad  didžiulės bombos naikintuvo šonuose, kaip manėme iš pirmo žvilgsnio, yra visai ne bombos, o aviacinio kuro saugyklos.  Galėjome palypėti laipteliais ir pamatyti piloto kabinos vidų. O ten – labai mažai vietos ir itin daug mygtukų ir kitokių „instrumentų“. Visai kaip filmuose!

 

Kaip priminė mūsų auklėtoja Zigrita Petraitienė, šiemet sukanka 20 metų, kaip Lietuvą paliko okupacinės kariuomenės daliniai. Ekskursijoje labiau supratome, kad esame savarankiška šalis, turinti savo aviacijos bazę. Iš kitos pusės, galime būti ramūs dėl krašto saugumo, nes mums bet  kada gali padėti labai modernios NATO karinės pajėgos.

 

Tą dieną dar važiavome į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur apžiūrėjome, kaip senovėje veikė vėjinis malūnas, klausėmės įdomaus pasakojimo apie duonos svarbą žmogui ir dalyvavome duonelės kepimo cereminijoje. Smagu namo parvežti kvepiantį, dar šiltą duonos kepalėlį!

 

 


 Dainius Tverjanavičius, 8 a klasė,
 Garliavos Jonučių vidurinė mokykla