• image
  • image
  • image
  • image

Lietuvos mokinių Olimpinis festivalis – tai renginys, kuriame visos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų sporto komandos gali išbandyti jėgas virš dvidešimties sporto šakų varžybose. Finalinės rankinio varžybos buvo antrosios sporto šakos baigiamosios varžybos patikėtos organizuoti Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriui. Prieš tai Akademijoje vykusiose finalinėse svarsčio kilnojimo varžybose Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos vaikinų komanda tapo vicečempionais. Šio festivalio programoje numatyti ir du meniniai konkursai – „Olimpinio piešinio konkursas“ ir „Olimpinės fotografijos konkursas“. 2012–2013 mokslo metų Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio (LMOF) globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Festivalį organizuoja ir vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kūno kultūros ir sporto skyrius.

Šį savaitgali Garliavos sporto centre vyko LMOF finalinės vaikinų ir merginų rankinio varžybos. Į jas pateko po keturias stipriausias Lietuvos vaikinų ir merginų rankinio komandas. Kauno rajonui šiose varžybose atstovavo Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos vaikinų ir Garliavos vidurinės mokyklos merginų komandos. Vaikinų komanda prieš patekdama į finalines varžybas savo pranašumą turėjo įrodyti anksčiau vykusiose varžybose. Pogrupio varžybose nugalėję Alytaus Putinų gimnazijos, Šalčininkų rajono Eišiškių S. Rapalionio gimnazijos, Elektrėnų „Versmės“ vidurinės mokyklos komandas ir lygiosiomis sužaidę su Varėnos rajono „Ryto“ gimnazijos komanda, pogrupyje jie užėmė pirmąją vietą. Pusfinalio varžybose rezultatu 30:21 buvo įveikta Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda. Ši pergalė atvėrė vaikinams kelią į finalą. Merginų varžybose Garliavos vidurinės mokyklos komanda pogrupyje nugalėjo Alytaus, Varėnos ir Šalčininkų rajono komandas. Pusfinalyje rezultatu 28:8 merginos nugalėjo Utenos rajono Aukštakalnio progimnazijos komandą.

Finalinės varžybos prasidėjo iškilminga sportininkų eisena, kurios metu visus sveikino Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos orkestras (vadovas R. Perminas). Pasibaigus eisenai, skambant Olimpiniam himnui, buvo pakelta Lietuvos Olimpinė vėliava. Po sporto klubo „Duetas“ šokėjų (vadovė I. Navickienė) pasirodymo susirinkusius sportininkus pasveikino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Povilaitis ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojas sportui Gintautas Meška.

Šiais metais buvo nuspręsta, kad komandos, finalinėse varžybose ištraukusios burtus, bus suskirstytos į dvi poras, kurių nugalėtojai kovos dėl čempionų vardo, o pralaimėjusieji varžysis dėl trečiosios vietos. Po burtų traukimo paaiškėjo, kad Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos komanda susitiks su Utenos Aukštakalnio progimnazijos komanda. Po atkaklios kovos pergalę 32:29 šventė garliaviečiai. Kitoje poroje susitiko Klaipėdos Gedminų pagrindinė mokykla ir Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla – 40:24 nugalėjo pasvaliečiai.

Garliavos vidurinės mokyklos merginų komanda pirmose varžybose susitiko su Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija. Rezultatu 16:13 laimėjo garliavietės. Garliaviečių varžovės paaiškėjo po Vilniaus Senvagės gimnazijos ir Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos komandų varžybų. Rezultatu 21:17 laimėjo Vilniaus Senvagės gimnazijos komanda. Kovoje dėl III vietos Klaipėdos atstovės rezultatu 19:17 įveikė viešnias iš Kretingos ir iškovojo bronzos medalius. Vaikinų varžybose dėl III vietos Klaipėdos Lėvens pagrindinės mokyklos komanda rezultatu 34:22 įveikė Utenos atstovus ir taip pat pasipuošė bronzos medaliais.

Varžybos dėl aukso medalių prasidėjo siekiant išsiaiškinti stipriausią merginų komandą. Varžybų teisėjai, EHF kategorijos teisėjai, Laurynas Mykolaitis ir Gytis Šniurevičius į aikštelę pakvietė Garliavos vidurinės mokyklos ir Vilniaus Senvagės gimnazijos merginų komandas. Varžybas po įtemptos kovos laimėjo ir 2012–2013 mokslo metų Lietuvos mokinių Olimpinio festivalio čempionėmis tapo Kauno rajono Garliavos vidurinės mokyklos komanda: Greta Rinkevičiūtė, Kamilė Verkeitytė, Eglė Zakarauskaitė, Ugnė Slavėnaitė, Greta Ulevičiūtė, Raminta Sadauskaitė, Emilė Aglinskaitė, Gabrielė Jurkšaitė, Evelina Dževerauskaitė, komandos vadovės Daiva Paužaitė ir Gintarė Onusaitytė.

Nuslūgus merginų emocijoms, į aikštelę išbėgo Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos ir Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos komandos. Emocijų ir gražaus žaidimo netrūko ir šiose varžybose. Įspūdingai šiose varžybose žaidę Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos atstovai iškovojo pergalę rezultatu 34:29. Čempionais tapo: Jonas Rinkevičius, Julius Rimavičius, Rimvydas Abromavičius, Rimvydas Račiūnas, Mažvydas Savickas, Pijus Petraitis, Edgaras baronas, Arminas Stankūnas, Julius Greblikas, Martynas Adomaitis, Vitalijus Kunigiškis, komandos vadovai Saulius Dubickas ir Jonas Mykolaitis.

Paskelbus nugalėtojus, įvyko šių varžybų uždarymo ir apdovanojimų šventė. Kauno rajono savivaldybės administracijos įsteigtais prizais buvo apdovanoti kiekvienos komandos geriausi žaidėjai. Geriausiu žaidėju Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos komandoje tapo Jonas Rinkevičius, Garliavos vidurinės mokyklos merginų komandoje geriausia žaidėja buvo pripažinta Greta Rinkevičiūtė. Taip pat finalinėse varžybose specialiais prizais buvo apdovanoti daugiausiai įvarčių pelnę rankininkai. Džiugu, kad rezultatyviausiu žaidėju tapo 26 įvarčius pelnęs Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos finalinių varžybų komandos žaidėjas Mažvydas Savickas, merginų tarpe, pelniusi 24 įvarčius, rezultatyviausia paskelbta Klaipėdos atstovė Brigita Ivanauskaitė.