www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

 


 Nors  penktokai dar nesimoko fizikos, nežinio pagrindinių šio gamtos mokslo dėsnių bei taisyklių, tačiau yra labai smalsūs ir nori kuo greičiau surasti atsakymus į daugybę jiems iškylančių klausimų. Tai padaryti Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos 5b ir 5e klasės mokiniai nusprendė pačioje Lietuvos sostinėje Vilniuje Energetikos ir technikos muziejuje.

 

Sausio 30-osios rytas buvo apniukęs, tačiau visų gera nuotaika ir vaikiškas klegesys žadėjo puikią dieną. Lydimi įdomių geografijos mokytojos O. Kluodienės pasakojimų apie pravažiuojamas vietoves, pasiekėme Vilnių. Pravėrėme Energetikos ir technikos muziejaus, atidaryto 2003 m., duris. Sužinojome, jog šis muziejus įsikūręs buvusios elektrinės pastate ir turi autentišką dar neseniai veikusios elektrinės įrangą, kurios pagalba buvo gaminama elektra Vilniaus miesto vartotojams. Mokiniai ne tik klausėsi gido pasakojimų, bet ir patys pasuko garo turbiną, turėjo galimybę padirbėti elektrinės valdymo pulte.

 

 Transporto ekspozicijoje gėrėjomės senoviniais automobiliais, sužinojome kada ir kur prasidėjo automobilių bei motociklų istorija. Mokiniai su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo lietuviškų kompiuterių ekspoziciją, daug juoko sukėlė pirmosios lietuviškos skalbimo mašinos, dulkių siurbliai, radijo imtuvai, televizoriai. Na, o ekskursijos pabaigoje mūsų smalsučiai mėgavosi tikruoju desertu-interaktyviose muziejaus salėse patys bandė sukurti žaibą, išbandė savo akies taiklumą, kilnojo neklusnų lagaminą, aiškinosi optines apgaules.


Susipažinę su dar negirdėtais, tačiau labai įdomiais dalykais, pajudėjome Lietuvos Nacionalinio Operos ir Baleto teatro link, kur mūsų laukė teatralizuota ekskursija po teatro užkulisius. Klausėmės pasakojimų apie operos žanro atsiradimą Italijoje bei pirmąji operos atlikimą Lietuvos Valdovų rūmuose, operos vystymąsi Lietuvoje. Įdomiausia buvo praverti tas paslaptingas scenos duris, už kurių atsiveria nepažįstamas technikos ir teatro magijos pasaulis.Susipažinę su sudėtinga scenos įranga, spektaklio eiga,  mokiniai apžiūrinėjo repeticijų sales, dekoracijų dirbtuves, savo jėgas išbandė fechtuojantis špagomis.


 Diena prabėgo nepastebimai greitai, tačiau įspūdžių užteks ilgam. Namo mūsų penktokai grįžo linksmi, daug sužinoję, netradiciškai sudalyvavę fizikos bei teatro pamokose.

 

 

 

 

 

 

 

 


D. Rimienė         5e  kl. auklėtoja
D. Bridžius          5b  kl. auklėtojas

Garliavos Jonučių vidurinė mokykla