www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

 


 Jaukioje Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajono turas. Renginio vedėjai Garliavos vidurinės mokyklos mokiniai priminė, kad šiemet meninio žodžio šventę skiriame Vinco Mykolaičio – Putino 120 – osioms ir Sigito Gedos 70 – osioms gimimo metinėms. 

 

Po muzikinio poetinio garliaviečių seserų Astramskaičių sveikinimo išklausėme devynių rajono mokyklų skaitovų, atvykusių siekti geriausiųjų vardo. Kol solidi vertinimo komisija, kurioje buvo aktorė Doloresa Kazragytė, rašytoja, aktorė Daiva Čepauskaitė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, režisierė Alma Pauželienė svarstė konkurso rezultatus, susirinkusiems mokytojams ir mokiniams buvo pristatyta neseniai pasirodžiusi knyga „Justino Marcinkevičiaus pamokos“. Ši mokytojo eksperto Stepo Eitminavičiaus sudaryta knyga – tai Lietuvos mokytojų prisiminimai apie didžiojo mūsų tautos kūrėjo reikšmę mokant lietuvių kalbos ir literatūros, siekiant išsaugoti esmines tautines ir bendražmogiškąsias vertybes. Džiugu, kad leidinio bendraautorės yra ir keturios mūsų rajono mokytojos: Regina Jasukaitienė, Rita Pauliukaitienė, Zigrita Petraitienė ir Konstancija Tamulaitytė.  Renginyje dalyvavusi ilgametė mokinių meninio žodžio puoselėtoja, buvusi Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė Konstancija Tamulaitytė prisiminė metus, kai Vilniaus universitete studijavo kartu su Justinu Marcinkevičiumi. Visų pirma, pasak gerbiamos mokytojos, šis žmogus buvęs be galo kuklus ir paprastas. J. Marcinkevičiaus poeziją mokytojos ugdytiniai labai dažnai skaitydavo meninio skaitymo konkursuose ir laimėdavo aukščiausias vietas Lietuvoje. Apie didįjį poetą ir jo sąsajas su mokykla kalbėjo ir kita svarbi renginio viešnia, lituanistė veteranė, dirbusi ne vienoje Garliavos mokykloje, Donata Beitnarienė. Abiems šioms mokytojoms, savo brandžiomis pamokomis ir įvairiapuse veikla išugdžiusioms daugybę garliaviečių, buvo padėkota Kauno rajono švietimo centro padėkomis ir knygomis.


 2013 – aisiais metais geriausiu Kauno rajono skaitovu 5 – 8 klasių mokinių grupėje autoritetinga  komisija pripažino Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos šeštoką Vainių Gatavecką, kurį parengė mokytoja Rūta Zeikuvienė. Antrąsias vietas iškovojo Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos septintokas Aivaras Skorubskis (mokytoja Zigrita Petraitienė) ir  Babtų gimnazijos šeštokas Arnas Leušinas (mokytoja Loreta Leušinienė). Trečioji vieta paskirta penktokui Ignui Lapieniui iš Raudondvario gimnazijos (mokytoja Apolonija Koževnikovienė) ir penktokei Emilijai Subačiūtei iš Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinės mokyklos (mokytoja Laima Juciuvienė). 9 – 12 klasių grupėje pirmąją vietą laimėjo Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos 10 klasės mokinys Kasparas Urbanas (mokytoja Ina Grinienė). Antrąją vietą komisija skyrė Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos dešimtokui Domui Naujokaičiui (mokytoja Zigrita Petraitienė) ir Babtų gimnazijos dešimtokei Rūtai Jonaitytei (mokytojas Viktoras Stonys). Trečiąja vieta pasidalino taip pat du mokiniai: Laura Bakšytė, vienuoliktokė iš Raudondvario gimnazijos (mokytoja Albina Šidlauskienė) ir Judita Aniulytė, vienuoliktokė iš Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinės mokyklos (mokytoja Laima Juciuvienė).


 Aktorės Doloresa Kazragytė ir Daiva Čepauskaitė pasidžiaugė visų skaitovų pasirodymais, palinkėjo niekada neprarasti tikėjimo savimi ir meninio žodžio jėga. Norisi tikėti, kad mūsų šių metų geriausieji – Vainius ir Kasparas – sėkmingai atstovaus rajonui kitame Lietuvos meninio skaitymo konkurso etape.

 

 

 

 

 

 

Zigrita Petraitienė,


Kauno rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, 
Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos mokytoja