www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

 


 
 
 
 
 Penktadienį (lapkričio 30 d.) Garliavos sporto centro salėje vyko IV rankinio turnyras treneriui V. Griškevičiui atminti.

 

V. Griškevičius gimė Kauno rajone, Kazimieravos kaime. Mokėsi Garliavos vidurinėje mokykloje, buvo ilgametis „Granito“, „Atleto“, „Žalgirio“ meistrų komandų žaidėjas, Lietuvos vyrų rinktinės narys, sporto meistras. 1968 m. baigė Lietuvos valstybinį Kūno kultūros institutą ir pradėjo dirbti Kauno rajono VJSM. Kartu su A. Juodžiūnu buvo pirmieji rankinio treneriai 1968 metais įkurtoje Kauno rajono vaikų ir jaunių sporto mokykloje.

 

 

 Nuo pirmųjų darbo dienų treneris įgijo didelį autoritetą tarp moksleivių, pedagogų kolektyve. Buvo energingas, ištikimas trenerio darbui, neskaičiavo rankiniui skirtų valandų. Dirbo su dideliu užsidegimu ir noru, buvo labai mėgstamas auklėtinių. Jo treniruojami moksleiviai pasiekė aukštų rezultatų, jaunučiai iškovojo Respublikos čempionų vardus, jauniai ir jaunės tapo prizininkais. Trenerio išugdyti rankininkai žaidė Respublikos rinktinėje – tai E. Isajeva, Z. Pabalytė, V. Banionis, J. Mykolaitis, J. Gelčytė, G. Bašinskas, V. Sadaunykas, kuris 1979 m. pasaulio jaunimo čempionate iškovojo aukso medalį kartu su TSRS rinktine. Legendinis treneris 1974 metais Almatoje (Kazachstanas) ir 1976 metais Maskvoje (Rusija) moksleivių spartakiadoje vadovaudamas jaunių vaikinų rinktinei iškovojo čempionų vardus.

 

 Nuo 1981 metų pradėjo dirbti su Vilniaus „Eglės“ rankininkėmis ir persikėlė gyventi į Vilnių. Dirbdamas Vilniaus komandos vyr. treneriu iškovojo antrąją vietą Europos IHF taurėje. Vėliau dirbo Lietuvos olimpiniame sporto centre, buvo Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris, įkūrė sporto klubą „Ugnelė“.

 

V. Griškevičius pasižymėjo kaip puikus treneris, buvo geras auklėtojas, pedagogas, reiklus sau ir kitiems. Daug dėmesio skyrė moksleivių sveikatingumui, bendram fiziniam pasiruošimui, higieniniams įgūdžiams skiepyti, doroviniam vaikų auklėjimui.

 

 

 

 Į šiųmetinį turnyrą atvyko trenerio V. Griškevičiaus žmona Eleonora, brolis Jonas Griškevičius, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Povilaitis, Kauno rajono sporto mokyklos direktorius Artūras Pūras.

 

Šiais metais turnyras buvo skirtas Garliavos rankinio bendruomenei. Sporto centro salėje galėjo pasireikšti visi – tiek vaikai, tiek suaugę, tiek senjorai. Jau nuo pietų sporto salėje šurmuliavo jaunieji rankininkai, kurie tarpusavyje išmėgino jėgas įvairiose amžiaus grupėse.

 

Turnyro puošmena tapo Garliavos veteranių moterų rungtynės su Kauno rajono „HC Garliava-SM-CASCADA“ ekipa, praėjusio sezono Lietuvos čempionių komanda ir Garliavos senjorų vyrų rungtynės su Kauno rajono SM auklėtiniais rungtyniaujančiai Lietuvos rankinio pirmenybėse. Dvikovas laimėjo „HC Garliava-SM-CASCADA“ komanda santykiu 12:9 nugalėjusi vyresniąsias koleges. Garliavos senjorai, kurių komandoje žaidė Kazys Daugėla, Darius Talačka, Vytautas Banionis, Jonas Tamošiūnas, Kęstutis Povilaitis ir kiti, įveikė sporto mokyklos auklėtinius. Po visų kovų sporto arenoje visos komandos ir žaidėjai buvo apdovanoti Kauno rajono sporto mokyklos ir Garliavos sporto centro įsteigtais prizais. Juos įteikė Vytauto Griškevičiaus žmona Eleonora ir Kauno rajono sporto mokyklos direktorius A. Pūras.

 

 Geriausias savo komandų žaidėjais tapo: Greta Rinkevičiūtė ir Julius Rimavičius – vaikų grupėje, Benita Šliupaitė iš „HC Garliava-SM-CASCADA“ komandos ir Dainora Ūkelienė iš Garliavos senjorų komandos, Paulius Baliulevičius – Garliavos senjorai ir Julius Skirmantas – Kauno rajono sporto mokykla. Specialūs Eleonoros Griškevičienės įsteigti prizai atiteko Irenai Liktoravičienei ir Vytautui Banioniui (Garliavos senjorai). Be to, visus vaikus rėmėjai vaišino „OHO“ traškučiais.

Pertraukų tarp rungtynių metu žiūrovus ir dalyvius linksmino Kauno rajono sporto mokyklos sportinių šokių atstovai – vadovių Indrės Navickienės ir Eglės Rutkauskienės auklėtiniai.

 

 

KRS inf.