www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image


 
 
 
 
  Neįprastai iškilminga pasipuošęs Garliavos sporto centras Mokytojų dienos išvakarėse į erdvią salę priėmė šimtus Kauno rajono mokytojų, sukviestų paminėti savo profesinės šventės.

 

„Esate tie, kurie širdimi atsigręžiate į žmogų, siekiantį šviesos“, – sakė mokytojams renginio vedėjas Egidijus Stancikas. Dainomis ir šokiu juos sveikino Marius Jampolskis su Irūna, Gintarė ir Tomas Slausgalviai, Aleksandras Ivanauskas su charizmatiškuoju Kauno rajono Božolė choru. Kaip prisipažino „božoliečiai“, ne vienas energija trykštantis choristas ir pats yra mokęsis Kauno rajono mokyklose, todėl jų koncertas kartu buvo ir tiesioginė padėka tiems mokytojams, kurie juos betarpiškai ugdė ir augino mokyklos suole.

 

Pasiekimų kupini metai

 

„Šiandien – šventė. Todėl nenoriu kalbėti nei apie rūpesčius – o jų mokytojų gyvenime tikrai netrūksta – nei apie švietimo politiką. Šią popietę svarbiausi esate jūs – todėl ir kalbėsiu apie jus: kuriančius, energingus, savo darbais suteikiančius mums įkvėpimo“, – sakė kolegas mokytojus sveikindamas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Šie metai ilgam įsimins Šlienavos pagrindinės mokyklos ir Akademijos Ugnės karvelis gimnazijos mokiniams ir mokytojams, nes šių dviejų mokyklų vardai skambėjo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje: Brazilijoje Šlienavos vaikų aplinkosauginis projektas tapo pasaulinio konkurso nugalėtoju, o Akademijos pedagogo Valdo Jaruševičiaus ugdytinis Sigitas Mikutis 44-ojoje pasaulinėje chemijos olimpiadoje Vašingtone buvo apdovanotas aukso medaliu.

 

Savo kalboje meras prisiminė ir kitus įspūdingus mūsų rajono mokytojų ir mokinių pasiekimus: tai ir Neveronių vidurinės mokytojos S. Balčienės suburta komanda, konkurse „Temidė“ laimėjusi III vietą, ir Raudondvario gimnazijos mokytojų trijulės paruoštas Edvinas Stankūnas, patekęs į pirmąją Lietuvos rinktinę Europos sąjungos gamtos mokslų Olimpiadoje ir laimėjęs aukso medalį, ir dar daugelis kitų. „Neabejoju, kad kiekvienoje rajono mokykloje atrastume didesnių ar mažesnių pergalių ir pasiekimų, kuriuos sukurti padėjote Jūs, mieli pedagogai – savo kruopščiu kasdieniniu darbu, kūrybingomis įžvalgomis. Tai jūs pirmieji sugebate ne tik pamatyti gabius vaikus, bet ir suteikti jiems sparnus, įkvėpti tikėjimo, kad jie pajėgs ir sugebės,“ – sakė meras, linkėdamas dirbant šį ypatingą darbą nepristingi stiprybės, vidinės ramybės ir meilės – kad jos užtektų ir mažam, ir dideliam žmogui.

 

Mokytojus sveikinęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas linkėjo tikėjimo jaunąja karta, o kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė priminė mokytojo svarbą žmogaus ir valstybės ateičiai. Pagerbti mokytojų atvyko rajono savivaldybės vadovai: mero pavaduotojas Antanas Makarevičius, administracijos direktorius Ričardas Pudževelis su pavaduotoja Raminta Popoviene, visas būrys Tarybos narių.

 

Pagerbti geriausi

 

Visas pulkas mokytojų už ypatingas veiklas ir nuoširdų darbą buvo pagerbti mero bei ministro padėkomis. Šventės kulminacija tapo Metų mokytojo paskelbimas. Šiemet juo tapo žmogus, kurio pasiekimams ir aktyviai veiklai, atrodytų, turėtų nepakakti vieno gyvenimo: aktyvus Lietuvos Atgimimo ir persitvarkymo sąjūdžio narys, penkias kadencijas iš eilės – Kauno rajono savivaldybės tarybos narys, Krašto apsaugos savanoris, Kauno apskrities švietimo tarybos narys, Lietuvos Respublikos vidurinio ugdymo programos akreditavimo ekspertas, parengęs ir išleidęs mokymo programą „Pasipriešinimo istorija“, memorialinio Juozo Lukšos-Daumanto muziejaus ir Lietuvos ir užsienio lietuvių rezistencijos studijų centro steigėjas ir dar daug daug kitų darbų bei veiklų. Tai – Garliavos J. Lukšos gimnazijos direktorius, istorijos mokytojas ekspertas Vidmantas Vitkauskas.

 

Metų mokytoju tapęs V. Vitkauskas jau ne kartą buvo apdovanotas įvairiais pagarbos ir pripažinimo ženklais: Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, Kauno r. savivaldybės III-jo laipsnio Garbės ženklu, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos I-ojo laipsnio žymeniu „Už nuopelnus Lietuvai“. Tačiau priėmęs garbingiausią rajono mokytojo apdovanojimą, jaudulio neslėpdamas V. Vitkauskas prisipažino, kad jam tai – ypatinga diena: „Šis įvertinimas man reiškia labai daug. Būdamas mokytoju jaučiuosi esąs savo rogėse: man patinka mokytojauti, patinka bendrauti su vaikais. Šiandieninis apdovanojimas tikrai atsidurs pačioje garbingiausioje mano namų vietoje“.

 

 

KRS inf.