• image
  • image
  • image
  • image

sventePenktosiose Lietuvos moterų rankinio lygos finalo serijos rungtynėse Kauno rajono HC „Garliava SM" ekipa šeštadienį varžovių aikštelėje 28:21 (11:11) įveikė Kauno „ACME-Žalgirio" rankininkes, laimėjo seriją 3-2 ir tapo šalies čempione. Šiandien Kauno rajono savivaldybėje surengtas Lietuvos moterų rankinio lygos čempionių - „HC Garliava-SM“ rankininkių pagerbimas.

Kauno rajono savivaldybės vadovai: meras Valerijus Makūnas, jo pavaduotojai Petras Mikelionis, Antanas Makarevičius ir Administracijos direktorius Ričardas Pudževelis čempionėms įteikė vardinius suvenyrus, akademiko Jurgio Brėdikio knygą, papuošė ąžuolų vainikais.

„Ši akimirka labai graži. Tai pirmas kartas istorijoje, kuri skaičiuojama nuo 1968 metų, kai Lietuvos moterų rankinio lygoje Garliavos rankininkės tapo čempionėmis“, - sveikintas kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Kartu jis pagarsino žinią, kad komandos narei Redai Rokutei Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas metams skiria 200 litų per mėnesį stipendiją.

„Merginos įveikė Vilnių, nugalėjo Kauną ir tapo čempionėmis, - džiaugėsi „HC Garliava-SM“ vadovas Kęstutis Povilaitis. – Jei Garliava dažnai buvo minima, tai nemažas mūsų rankininkių nuopelnas. Jos tikrai prisidėjo prie Garliavos ir Kauno rajono garsinimo“.

Komandos vadovas pabrėžė, kad žaidėjos – tikros kovotojos, o ne verksnės. Gintarė Onusaitytė į aikštę veržėsi net patyrusi traumą – sulaužyta nosim ir padėjo komandos draugėms įtvirtinti pergalę. Beje, kova dėl čempionių titulo gerokai patrumpino „HC Garliava-SM“ suolelį, traumos išretino žaidėjų gretas. Todėl neatsitiktinai Garliavos miesto seniūnė Nijolė Tarvydienė merginoms linkėjo kuo mažiau traumų.

Rita Urnikienė, komandos trenerė, Kauno rajono savivaldybei dėkojo už palaikymą ir rėmimą. “Nuolat jautėme dėmesį, matėme tarp žiūrovų. Tai mums labai svarbu, juk ne veltui sakoma, kad sirgaliai yra aštuntas žaidėjas”, - kalbėjo R. Urnikienė.

Į pergalę merginos ėjo žingsnelis po žingsnelio - 2007 metais Lietuvos moterų I lygos rankinio čempionate pateko į finalinio ketverto varžybas, užėmė ketvirtąją vietą čempionate. Po metų Lietuvos moterų I lygos rankinio čempionate iškovojo čempionių titulą. Ši pergalė suteikė galimybę dalyvauti stipriausioje Lietuvos lygoje, t.y. Lietuvos moterų rankinio lygos čempionate. 2009 metais Lietuvos moterų rankinio lygos čempionate merginos užėmė šeštąją vietą, o 2010 metais - ketvirtąją vietą. 2011 metais „HC Garliava-SM“ iškovojo 50- tąją jubiliejinę Lietuvos radijo ir televizijos rankinio taurę. Tai labai didelis pasiekimas ir naujas įrašas Lietuvos rankinio istorijoje, nes iki šiol taurė visuomet atitekdavo Vilniaus moterų rankinio klubams.