www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

vanduo 517fc6c721b77

vanduo 517fc6c721b77

 

Kauno rajono savivaldybė primena, kad pakaunės gyventojai, kurie nuspręs prisijungti prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų, gali gauti kompensaciją.

 

Pakaunėje kasmet vykdomi vandentvarkos investiciniai projektai ir kitos priemonės, kurių metu plėtojama geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo infrastruktūra. Įrengus infrastruktūrą, gyventojai turi galimybę prisijungti prie tinklų, tačiau dalis gyventojų šia galimybe nepasinaudoja.

 

Šiuo metu pakaunėje yra apie 3000 asmenų, kurie neprisijungę prie nuotekų tinklo, ir apie 2000 – prie geriamojo vandens tinklo. Dalis gyventojų nesijungia, nes turi įsirengę individualius įrenginius, kiti, nes prisijungimas prie centralizuotų tinklų jiems yra per brangus.

 

Šiai situacijai spręsti savivaldybė siūlo iš dalies kompensuoti vandentiekio įvado ir (arba) nuotekų išvado įrengimo išlaidas.

 

Už prisijungimą prie centralizuotų tinklų būstų savininkams bus skiriama 50 proc. prisijungimo išlaidų kompensacija. Bet ne daugiau kaip 1000 eurų vienam būstui, jeigu jungiamasi tik prie geriamojo vandens tiekimo arba tik prie nuotekų tvarkymo infrastruktūros. Jeigu jungiamasi prie abiejų tinklų – bus skiriama ne daugiau kaip 1500 eurų vienam būstui.

 

Taip pat vienam būstui 150 eurų papildomą kompensaciją gali būti skiriama įsigytą ir sumontuotą nuotekų keltuvą (siurblį), kuris reikalingas prisijungiant prie nuotekų tvarkymo infrastruktūros.

 

Būsto savininkui, kuris yra nedirbantis, vienišas ir neįgalus, vienišas ir sulaukęs senatvės pensijos numatoma skirti  iki 100 proc. prisijungimo prie tinklų išlaidų kompensaciją (įskaitant nuotekų keltuvo (siurblio) įrengimo išlaidas).

 

Kompensacijoms savivaldybė šįmet biudžete numatė 200 tūkst. eurų.

 

Daugiau informacijos suteiks Dalia Marcinkienė, el.p. dalia.marcinkiene@krs.lt arba tel. 8 601 96867