www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

"Dainuoju Lietuvai" Grand Prix iškeliavo į Seinus ir Prienus Artėjant Vasario 16-ąjai, tradiciškai, jau šešioliktąjį kartą, Garliavos kultūros centre  surengtas tarptautinis vaikų ir jaunimo lietuviškos patriotinės dainos festivalis-konkursas "Dainuoju Lietuvai". Jame dėl laureatų vardų varžėsi 37 solistai, duetai ir ansambliai, tarp jų  - dalyviai iš Seinų ir Punsko (Lenkija) ir Pelesos  ir Rimdžiūnų (Baltarusija).

"Džiaugiuosi, kad į festivalį, kaip didžiulę upę, suplaukė visų dvidešimt penkių rajono seniūnijų dainorėliai, atlikėjai iš kaimyninių rajonų ir lietuviškai kalbančių salelių užsienyje", - sveikindamas festivalio dalyvius sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Pasiklausyti patriotinės dainos atlikėjų taip pat atvyko mero pirmoji pavaduotoja Regina Lukoševičienė, Tarybos nariai Alfonsas Norkus ir Aleksandras Bosas, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė, vedėjos pavaduotojas kultūrai Sigitas Imbrasas, Garliavos seniūnė Rasa Raimonda Grigienė.

Mažųjų  grupėje dėl laureatų vardų varžėsi 14 solistų ir kolektyvų, kitoje – net 23 kolektyvai  arba dešimčia daugiau nei pernai. Pademonstruoti savo meistriškumą atvyko kaimynai iš Jonavos, Prienų, Kaišiadorių, ketino dalyvauti atlikėjai iš Kaliningrado srities bei Baltarusijos. Svečių teisėmis dalyvavo Batniavos kultūros centro vaikų liaudiškos muzikos kapela ,,Karklynėlis“ ir Ežerėlio kultūros centro roko grupė ,,Kals“. Pirmiesiems teko garbė pradėti festivalį, o jauniesiems rokeriams – užbaigti.

 

1996 metais paskutinį sausio savaitgalį surengtas pirmasis Garliavos krašto jaunųjų atlikėjų patriotinės dainos festivalis, kuris vadinosi ,,Dainuoju tėviškėlei“. Per šešiolika metų jis išaugo, išsiplėtė, suskambo ne tik mūsų šalies, bet  kaimyninių šalių vaikų balsais. Tačiau labiausiai džiugina tai, kad vaikai  ir jaunimas dainuoja patriotines dainas. Projekto autorė – Garliavos kultūros centro direktorė Genovaitė Katinauskienė.

 

 

Dainos – mūs istorijos, būties ir buities palydovės, tikrosios metraštininkės. Jos išsaugojo seniausius žodžius, kalnelių, upių ežerų pavadinimus. Mūsų istorijoje daug skausmingų, tragiškų įvykių, todėl  liaudies kūrybos kraitinėje skrynioje susikaupė nemažai liūdnų dainų, tačiau ir jos moka paguosti, ilgesį palengvinti, apvalyti širdį. Džiugu, kad yra nemažai žmonių, kurie su meile pagarbą istorijai, dainai ir melodijai perduoda jaunajai kartai.

Festivalyje teisėjavo solidi komisija: Viktoras Masevičius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas,  šios akademijos vyr. dėstytojai Jūratė Bukauskaitė ir Giedrius Prunskus, Ramunė Navickienė, Juozo Gruodžio konservatorijos vyr. dėstytoja, Genovaitė Katinauskienė, Garliavos kultūros centro direktorė.

Festivalio Grand Prix iškeliavo į Prienus ir į Seinus,  juos iškovojo "Žiburio" gimnazijų atlikėjai.

Vertinimo komisija pagal suskirstytas keturias kategorijas išaiškino konkurso nugalėtojus:

tarp darželių auklėtinių  ir pirmų klasių atlikėjų nugalėtojais tapo:

           I vieta - Noreikiškių vaikų lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ liaudies kapelijos „Giliukas“ solistė Gabrielė Sonteckytė (vad. R. Venskuvienė),


           II vieta - Garliavos vaikų lopšelio-darželio ,,Eglutė“ mokyklos solistė Karolina Karūnaitytė (vad. L. Motiejūnienė),

           III vieta  - Noreikiškių vaikų lopšelio-darželio  „Ąžuolėlis“ liaudiška kapelija „Giliukas“ (vad. R. Venskuvienė),

tarp 2-4 klasių atlikėjų:

            I vieta  - Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos solistas Nidas Juodžbalys (vad. R. Kazakevičienė),

            II vieta -  Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ansamblis „Redo“ (vad. Z. Ambraziūnienė),

           III vieta -  Pelesos lietuvių mokyklos ansamblis (vad. P.Rimkus),

tarp  5-8 klasių atlikėjų :

           I vieta  - Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ansamblis „Drevi“ (vad. R. Kazakevičienė),

           II vieta  - Raudondvario gimnazijos solistė  Sandra Šarikovaitė (vad. S.Ruzgienė),

           III vieta - Punsko Dariaus ir Girėno lietuvių gimnazijos solistė Diana Kogačiauskaitė (vad. I. Kalinauskienė),
 
tarp 9-12 klasių atlikėjų:

           I vieta - Garliavos meno mokyklos duetas –Julija Stankevičiūtė ir Evelina Malūkaitė (vad. V. Stankevičienė),

           II vieta  - Akademijos Ugnės Karvelis solistas Algimantas Nadzeika (vad. M.S tepanienė)

          III vieta  - Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos solistė Agnė Ramanauskaitė (vad. G. Ūbienė).

"Dainuoju Lietuvai 2010" globojo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, o finansiškai parėmė Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas. Festivalį taip pat rėmė Kauno rajono savivaldybės tarybos nariai, gyvenantys Garliavoje: Alfonsas Norkus ir Aleksandras Bosas, verslininkas Rimas Antanaitis.

 
KRS inf.

 

 

"Dainuoju Lietuvai" Grand Prix iškeliavo į Seinus ir Prienus "Dainuoju Lietuvai" Grand Prix iškeliavo į Seinus ir Prienus "Dainuoju Lietuvai" Grand Prix iškeliavo į Seinus ir Prienus "Dainuoju Lietuvai" Grand Prix iškeliavo į Seinus ir Prienus

"Dainuoju Lietuvai" Grand Prix iškeliavo į Seinus ir Prienus "Dainuoju Lietuvai" Grand Prix iškeliavo į Seinus ir Prienus