www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Popietė su mūzomis Vieną šiltai dulkiantį lapkričio pabaigos penktadienį jauniausieji Garliavos vidurinės mokyklos kūrėjai, vadovaujami mokytojos Reginos Jasukaitienės, susirinko į jaukią popietę Kauno rajono Viešojoje bibliotekoje.Bibliotekos vyr. specialistė Elvyra Matveičikienė supažindino mokinius su parodų salėje eksponuojamų darbų autoriais ir pakomentavo jų kūrinius. Fotografės Aldonos Zykutės [kilusi iš Domeikavos] ciklo  „Buvimas“ darbai- netikėti savo , iš pirmo žvilgsnio ,nereikšmingų daiktų poetišku  pamatymu. Štai jūros skalaujamas plūduras , pažvelgus tam tikru kampu, primena raudoną obuolį ar saulę, skęstančią vakaruose, o plastikinis maišelis, pripiltas smėlio, nuauksintas besileidžiančios saulės spindulių, kiekvienam stebinčiajam kelia vis kitokias asociacijas.


Garliaviečio Vytauto Juozo Kavaliausko darbų paroda, pavadinta „Jūros laiškai“ stebina kūrybišku jūros ar ežero bangų medžio liekanų panaudojimu. Vienam pridėjęs išdrožtą ranką,kitam-padailinęs pėdą ar išryškinęs vandens nugludintus sparnus, sukūrė nuostabias  „Nukryžiuotojo“, „Don Kichoto“, „Boksininko“, „Riedlentininko“ , „Torso“ ar „Paukščio“ figūras.
Tokioje kūrybinėje erdvėje vyko popietė-pamoka ,kurioje Garliavos vidurinės mokyklos žodžio kūrėjai skaitė miniatiūras apie praeinantį rudenį, atsisveikinimo liūdesį , eilėraščius apie pirmosios meilės laukimą, ilgesį ir poezijos suteiktus sparnus. 9 klasės mokinės Ievutė Tilindytė ir Samanta Montgirdaitė aptarė perskaitytą Regimanto Tamošaičio  „Laišką jauniesiems kūrėjams“, kuriame vienas iš patarimų-nerašyti apie tai, ko nesi išgyvenęs, nesidėti rimtesniu ir vyresniu nei esi, nebijoti ieškoti, bet niekada vardan efekto neaukoti minties...

Pauzes tarp kūrybinio susimąstymo ir mokytojos patarimų užpildė 6 klasės mokinės Agnietės Kairytės smuikavimas.Pabaigoje buvo nutarta šiek tiek pašmaikštauti ir ekspromtu kurti trieilius haiku stiliumi. “Technika“ paprasta:pirmoje eilutėje rašome pasirinkto objeko su epitetu pavadinimą, antroje-ką jis veikia ar kas su juo daroma, trečioje-netikėtas sugretinimas ,pastebėjimas, panašumas.Mokiniai, išsirinkę po įspūdingiausią nuotrauką, paleido Pegasą į lankas.Fotomenininkės Aldonos Zykytės darbai tam buvo itin palankūs. Štai visai neblogai pavykę mūsų bandymai:
Raudoną obuolį
Skalauja jūra.
Saulėlydis.

Arba:     
Bespalvis stiklas  
Atspindi pasaulį.
Durys į kitą erdvę.


Plastikinis maišelis,
Atitrūkęs nuo žemės.
Lyg praėjusio laiko dulkelė.

Mokytojos Reginos Jasukaitienės suburtas Jaunųjų kūrėjų pulkelis dar tik ieško kelių į kūrybą. Poetų, rašytojų kūrybos skaitymas, pirmųjų kūrybinių bandymų aptarimas, netradicinių formų ir erdvių ieškojimas , pažintis su kitais menais tiesia kelius pasaulio grožio [ir esmės] paieškoms, kuria patį kuriantįjį, išvaduoja iš nuobodulio ir depresijos. Tokios popietės galbūt ne vieną paskatins ir tolimesniems kūrybiniams sumanymams.


Samanta Montgirdaitė, Garliavos vid. mokyklos 9 klasės mokinė

 

Popietė su mūzomis Popietė su mūzomis Popietė su mūzomis