Šių metų vasario 23 d. Panevėžio „Cido“ sporto arenoje įvyko XIX Baltijos šalių klubų Shotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo per 300 dalyvių iš 25 Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos klubų. Čempionatą organizavo Panevėžio karatė klubas „Alfa“ ir Lietuvos Shotokan karatė federacija.

Čempionatą atidarė Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius, sportininkus sveikino „Eurodance“ klubo šokėjos, bei Šakių miesto cirko grupė „Šypsena“.

Atkaklios varžybų kovos vyko ant 5 aikštelių. Dalyviai atskirose amžiaus grupėse nuo 6 iki 18 m varžėsi individualiose kata ir kumite rungtyse, demonstravo greitas atakas ir aukšto lygio karatė techniką.  Į šį renginį suvažiuoja bene patys stipriausi Lietuvos bei kaimyninių šalių sportininkai, todėl lengvų kovų ir pergalių čia tikėtis neverta.

Čempionato metu buvo skaičiuojamos sportininkų pasiektos pergalės ir sumuojami taškai. Bendroje čempionato klubų įskaitoje III vietą užėmė klubas „Kentauras“ (vadovas Arūnas Masalskis). II vietą klubų tarpe užėmė Kovos menų asociacija „Budo“ (vadovas Giedrius Linartas). I vietą pelnė Radviliškio karatė klubas „Rytų kovotojas“ (vadovas Ernestas Mončiauskas).

Šiose varžybose Garliavos „Budo“ sportininkai iškovojo net 5 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos medalius. Prizininkais ir nugalėtojais tapo:

Neringa Kižytė 1 vieta kata rungtis.
Justas Steponkevičius 1vieta kata rungtis, 3 vieta kumitė rungtis.
Augustas Vilkas 1 vieta kumitė rungtis.
Matas Katauskas 1 vieta kumitė rungtis.
Algirdas Aleksandras Aniulis 1 vieta kumitė rungtis.
Meda Katauskaitė 2 vieta kumitė rungtis.
                                                      Ąžuolas Pečiukaitis 3 vieta kumitė rungtis.
                                                      Simonas Loda 3 vieta kumitė rungtis.
                                                      Paulius Švykas 3 vieta kumitė rungtis.

Šios varžybos tik patvirtino, kad jaunieji Garliavos sportininkai yra tarp stipriausių Lietuvoje. Dalis šių sportininkų atstovaus Lietuvą Balandžio 6 – 7 dienomis Vengrijoje, Eger mieste vyksiantį Europos vaikų karatė čempionatą.