www.garliava.lt


 
 
 
 Sausio mėnesį Garliavos PSPC užregistruota 439 ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir 227 gripo atvejų. Kauno visuomenės sveikatos centras informavo, kad Kauno rajone gripas pasiekė epideminį lygį. Garliavos Roko Šliūpo poliklinikos medikai savo pacientams pasiūlė, kaip sustiprinti organizmo atsparumą gripui ir ūmioms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms. Ketvirtadienį į polikliniką atėjusius gyventojus bendruomenės slaugytojos pasitiko vaišindamos puodeliu šiltos imbiero arbatos su citrina.

 

 

 

 

 

Prie savo šeimos gydytojo kabineto lūkuriuodami gyventojai šildėsi ne tik gaivaus skonio, bet ir gydomųjų savybių turinčia arbata.

 

„Namuose ir mes turime panašų receptą. Atšalus orams šeimoje kasdien suvalgome po šaukštelį tarkuoto imbiero, citrinos ir medaus mišinio.  Tokio „vaisto“ duodu ir savo seniems tėveliams“, – pasakojo pas šeimos gydytoją atėjęs garliavietis.

 

Garliavos poliklinikos gydytojai pritaria, kad imbieras ir citrina yra puiki profilaktinė ir organizmo imunitetą stiprinanti priemonė siaučiant gripui. Tokia arbata arba mišinys su medumi sustiprina organizmo atsparumą ir gali pristabdyti ligą. Ji tinka tiems, kas dar neserga ir ką tik susirgusiems.

 

„Šilta imbiero ir citrinos arbata nuima krūtinės užgulimą, palengvina atsikosėjimą. Ji leidžia žmogui pasijusti geriau, sveikiau. Ir tai nėra vien žodžiai. Arbata pasivaišinę pacientai į kabinetą atėjo geros nuotaikos, šypsodamiesi“, – pasakojo Garliavos R. Šliūpo poliklinikos šeimos gydytoja Ina Žagarienė, užsimindama, kad pati nepraleido progos pastiprinti organizmą vitaminų turtinga arbata.

 

 Gydytoja atkreipė dėmesį į tai, kad skrandžio problemų turintiems ligoniams gaminant šią arbatą reikėtų dėti mažiau imbiero arba visai jos nevartoti.

 

Kaip apsaugos nuo orolašeliniu būdu plintančių užkrečiamų ligų yra vienkartinės veido kaukės. Be to, jas dėvintys ligoniai neperduoda užkrato greta esantiems žmonėms. Todėl į Garliavos R. Šliūpo polikliniką atėjusiems žmonėms prie registratūros siūloma pasiimti vienkartinių veido kaukių. Vienas kitas gyventojas jau ateina į polikliniką dėvėdamas tokią kaukę.

 

„Pasijutau blogai ir iškart išsiruošiau pas gydytoją. Dar nežinau, kuo sergu, bet nenoriu, kad nuo manęs užsikrėstų kiti pas gydytoją atėję žmonės, ypač vaikai. Todėl užsidėjau veido kaukę“, – tvirtino šiltą imbiero arbatą gurkšnodama jauna garliavietė. 

 

Suaugusiuosius ir vaikus gydanti gydytoja I. Žagarienė perspėja, kad vienkartines veido kaukes būtina keisti kas 3 valandas. Ji pataria, įsisiautėjus gripui ir ūmioms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms atsisakyti viešnagių šeimose, kuriose yra maži vaikai, ypač naujagimiai. Taip pat plačiai atidarant langus dažnai vėdinti patalpas, vengti kontakto su sergančiais žmonėmis, vėlesniam laikui atidėti apsilankymą teatre ar kine.

 

„Su savo šeima savaitgaliais stengiamės išvažiuoti iš miesto, pabūti miške ar parke, pakvėpuoti grynu oru. Tai sustiprina organizmą. Žinoma, nereikėtų to daryti sunegalavus“, – patarė šeimos gydytoja I. Žagarienė.

 

Imbiero su citrina arbatos akciją koordinavusi slaugos administratorė Nijolė Stašaitienė tvirtino, kad vaišinant pacientus arbata norėta, jog gyventojai nepamirštų gana saugių ir paprastų priemonių, kurios gali padėti geriau jaustis, apsaugoti aplinkinius ir save nuo orolašeliniu būdu plintančių infekcijų.

 

„Kartu atkreipiame dėmesį, kad nereikėtų užsiimti savigyda ir, pajutus pirmuosius gripo simptomus – karščiavimą, „kaulų laužymą“, raumenų ir galvos skausmą, šaltkrėtį – būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją“, – teigė akcijos koordinatorė.

 

 

KRS inf.