Pradžia Naujienų archyvas Naujienų archyvas

 

Kauno rajono savivaldybės administracijos

Garliavos seniūnija

Vytauto g. 62, Garliava

LT-53259 Kauno rajonas

tel. +370 37 393998

faks. +370 37 393998

El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą

 
 
Pradžia
Garliavos naujienos
Zapyškyje duris atvėrė odontologijos kabinetas
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

ingrida_moliejute-mLapkričio 7 d. paslaugas gyventojams atnaujino odontologijos kabinetas Zapyškyje. Odontologijos specialistė Ingrida Moliejūtė džiaugėsi, kad jau pirmą darbo dieną sulaukė lankytojų. „Vienas iš atskubėjusiųjų skundėsi, kad aštrus danties skausmas neleido užmigti visą naktį. Labai svarbu, kad žmogus greitai rastų gydytoją suskaudus dančiui, o man smagu, kai galiu jam padėti jaustis geriau“, – baigdama darbo dieną pasakojo I. Moliejūtė. Jaunajai specialistei talkinanti kolegė Irena Kavaliauskienė teigė, kad šiame odontologijos kabinete bus patogu lankytis Zapyškio, Ežerėlio ir aplinkinių kaimų gyventojams. Virš Zapyškio seniūnijos patalpų, antrame aukšte įkurtas kabinetas pacientus priima pirmadieniais ir penktadieniais nuo 9.00 val. iki 13.30 val.

 
Mokytojai kėlė savo kvalifikaciją
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

Mokytojai kėlė savo kvalifikaciją
 
      Baigiantis mokinių atostogoms visi gimnazijos mokytojai dalyvavo kvalifikacijos kėlimo seminare apie ugdymo įstaigų išorės vertinimą ir šiuolaikinę pamoką. Kaip vykdomas išorės auditas, kokie vertinimo kriterijai? Kodėl keičiasi tradicinės pamokos samprata? Kokia pamoka laikoma šiuolaikine? Kaip renkami duomenys iš pamokos ir kodėl būtent šiuolaikinė pamoka vertinama kaip gera? Apie tai ir buvo kalbama bei diskutuojama seminare, kurį organizavo Kauno r. švietimo centras ir vedė Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros Mokyklų veiklos kokybės įsivertinimo skyriaus vedėja Laima Gudaitė.
      Kitomis atostogų dienomis mokytojai taip pat dalyvavo įvairiuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose – dalyvavo dviejų dienų edukacinėje kelionėje į Lenkiją, lankėsi Vilniuje LITEXPO parodoje „Mokykla 2011“ ir pan.
 
Vytenis Vitkauskas
 
 
 
 
„Sveiko maisto ir vandens vartojimo kultūros formavimas“
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

„Sveiko maisto ir vandens vartojimo kultūros formavimas“
 
Kauno rajono mokyklose vykdomas sveikatą stiprinantis projektas „Sveiko maisto ir vandens vartojimo kultūros formavimas“.  Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos moksleiviai. Per turizmo ir mitybos pamokas gilinosi į gyvojo maisto teikiamą naudą. Gyvasis maistas - švieži, žali augalai, kuriuose yra tam tikrų svarbių medžiagų- enzimų, kurios žūsta verdant ar kitaip termiškai apdorojant maistą. Mūsų gyvybingumui ir energijai svarbūs du dalykai: kad maistas būtų lengvai virškinamas ir kad mūsų mintys būtų teigiamos, optimistiškos. Abu šie dalykai vienas su kitu nepaprastai susiję. Todėl gyvasis maistas mūsų organizmui yra gyvybiškai svarbus ir reikalingas. 

Alina Vitkauskienė

 


 
Debiutas prieš atostogas
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

Debiutas prieš atostogas

2011 m. spalio 28 d. per ilgąją pertrauką vyresniųjų klasių gimnazistai Viktorija, Augustinas, Mykolas, Vainius, Miglė ir Džiugas pakvietė mokytojus ir mokinius  į muzikinę akciją „Tiems, kurie šalia ir tiems...“  Skambėjo pačių mokinių aranžuotos dainos, gimusios po  repeticijų kartu su muzikos mokytoja Aušra Šepetkiene. Pirmasis „blynas neprisvilo“! Lauksime naujų grupės „eLGie“ dainų. Muzikos instrumentus ir įgarsinimo aparatūrą gimnazija gavo projekto „Technologijų, menų ir gamtos mokslų mokymo infrastruktūra“ dėka.

Nuotraukoje: grupė „ eLGie“ su mokytoja po muzikinės premjeros.

Zita Butiškytė

 
Padėka
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

Iš Dievo meilės krikščionys mokosi padėti vargšams ir dalytis su jais savo materialinėmis bei dvasinėmis gėrybėmis.<...>Atminkite, kiekvienas asmuo yra brangesnis už visą pasaulio auksą. Jonas Paulius II. Pamokymai gyvenimui

 

Mieli mokytojai, mokiniai, tėveliai,

Gretos Grigutytės ir jos šeimos vardu norime padėkoti visiems, supratusiems, užjautusiems ir materialiai parėmusiems šeimą, kai iki pamatų sudegė jų gyvenamasis namas. Suprantama, naujo namo už šią paramą Gretai nenupirksime. Naujus namus šeimai teks statytis patiems, tačiau ir mažiausia auka buvo labai didelė paspirtis šiuo sunkiu metu, padėjusi jiems neprarasti vilties ir optimizmo.

 
Medikai ir pacientai vaišinosi Garliavos moksleivių iškepta duona
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

duonaGarliavos poliklinikos darbuotojus ir pacientus maloniai nustebino Garliavos vidurinės mokyklos moksleiviai, apsilankę įstaigoje su vaišėmis – savo pačių rankomis pagaminta duona. Ja kūrybinio projekto „Duona“ dalyviai taip pat vaišino Garliavos seniūnijos darbuotojus ir miesto bibliotekininkes. Dabar, kai visas dėmesys sutelktas į inovatyvias technologijas, šios mokyklos pedagogai ir jų auklėtiniai atsigręžė į tai, kas niekada nepraranda ypatingos reikšmės žmogui ir visuomenei, į tai, kas atkeliavo iki šių dienų per ilgus tūkstantmečius, per papročius ir tradicijas, per folklorą ir Šventąjį Raštą. Įdomu tai, kad tiek grūdinių kultūrų auginimas, tiek duonos gaminimo būdai ir technologijos per tą laiką mažai kuo pasikeitė.

 
Knygomis kvepiantis susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla
 

 

Gražią ketvirtadienio dieną mūsų mokyklą aplankė rašytojas, režisierius Vytautas V. Landsbergis.
Turbūt tik žmogus, neskaitęs jo knygų drįstų pasakyti,
kad įdomiau sėdėti eilinėje pamokoje negu klausytis vieno žmogaus...

 
Įspūdinga išvyka į Dzūkiją
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

 

Ankstų šeštadienio rytą būrelis vaikų su geografijos mokytojais Valentinu Padriezu ir Ona Kluodiene iškeliavo pamatyti keletą įžymių Dzūkijos objektų.

 
Praktinė konferencija apie žalingų įpročių prevenciją
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

Dalyvavome praktinėje konferencijoje apie žalingų įpročių prevenciją

      Spalio 25 dieną gimnazijos mokinių tarybos atstovai, atsakingi už prevencinę veiklą gimnazijoje bei jaunųjų policijos rėmėjų atstovės dalyvavo judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus įgyvendinamo prevencinio projekto „Žalingiems įpročiams mokyklose – ne“ suorganizuotoje praktinėje konferencijoje „Žalingi įpročiai Kauno rajono mokyklose. Veiklos suaktyvinimas. Mokymo įstaigų mokinių įtraukimas, užtikrinant tvarką ir saugumą mokyklose“.

      Konferencijoje buvo pristatytas Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro atliktas tyrimas apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo tendencijas Kauno rajone bei vartojimo skirtumai tarp 9-12 klasių mokinių Lietuvoje ir Italijoje. Tyrimo rezultatai byloja, jog Lietuvoje daugėja psichoaktyvias medžiagas vartojančių asmenų, o pradedama vartoti vis jaunesniame amžiuje. Konferencijos dalyviai buvo supažindinti kaip atpažinti asmenis pavartojusius narkotinių medžiagų, kaip padėti asmenims jau pradėjusiems vartoti narkotines medžiagas bei pristatyta moksleiviams vykdoma judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ ir Kauno apskr. VPK Kauno r. PK prevencinė veikla.

      Konferencijoje taip pat vyko praktinis supažindinimas su nauju narkotinių priemonių testu “Mistral D4D”, kuriuo galima nustatyti ant rankų, liečiamų daiktų ir kt. paviršių likusiais mikrodaleles net 3 dienų laikotarpyje. Esant įtarimų dėl psichoaktyvių medžiagų vartojimo, šis testas palengvins narkotinių medžiagų aptikimą Kauno rajono mokyklose.

Socialinė pedagogė
Gintarė Orintienė

 

 
Edukacinė mokinių išvyka į Druskininkus
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

Edukacinė mokinių išvyka į Druskininkus

      Spalio 22 dieną beveik pusšimtis gimnazijos 6, 7a ir 8a klasių mokinių kartu su savo auklėtojomis K. Skaraitiene, V. Blažiene ir I. Griniene keliavo Druskininkų link. Pakeliui stabtelėję pasigrožėti rudenėjančia gamta prie Balbieriškio atodangos,  įvertinę garsiosios Merkinės piramidės architektūrinį  unikalumą, ekskursijos dalyviai ilgėliau apsistojo menininkų  Aušros ir Tauro Česnulevičių dirbtuvėse. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Sūri pamoka‘‘:  lipdė iš druskos masės ir kūrė skulptūras iš šios medžiagos kristalų.  Kiekvienas programos dalyvis gavo neįkainojamą meninko konsultaciją ir patyrė malonių kūrybinio darbo įspūdžių. Geriausi darbai buvo apdovanoti vertingais prizais.

      Smagiai padirbėję mokiniai  dar aplankė medžio drožėjo  A. Česnulio darbų ekspoziciją. Čia, nuostabioje gamtos ir menininko sukurtų medžio skulptūrų apsuptyje, pasidalino įspūdžiais,  papietavo.  Pailsėję  patraukė prie vieno moderniausių pramogų parkų — Druskininkų sniego arenos.

      Tačiau ne ką mažiau staigmenų  laukė grįžtant namo. Kūrybingos ekskursijos vadovės Laimutės Nakutienės surengtoje žinių viktorinoje galėjo pasireikšti kas tik norėjo. Visi dalyviai  buvo apdovanoti prizais, tad  nuotaika ir kelionės įspūdžiai liko puikūs.

 Ina Grinienė,
8a klasės vadovė

 

 
ŠVIESUVOS Mokslo kavinė (Café Scientifique) "Būk atviras! Būk sėkmingas! Būk matomas!”
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla
2011 m. - ŠVIESUVOS Mokslo kavinė (Café Scientifique) "Būk atviras! Būk sėkmingas! Būk matomas!”

2011 m. spalio 25 dieną Kaune, DAUGIRDO viešbutyje trims valandoms vėl “buvo atidaryta“ ŠVIESUVOS Mokslo kavinė (Café Scientifique) "Būk atviras! Būk sėkmingas! Būk matomas!”

skaityti daugiau

 
Talentų konkursas “Mes galime...”
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

Spalio 13 d mokykloje vyko 5 – 12 klasių talentų konkursas “Mes galime...”

Po pamokų, aktų salėje buvo juntamas jaunatviškas šurmulys: salėje skambėjo dainos, trenkė šokiai, liejosi gitaros garsai..  Anot vertinimo komisijos pirmininkės, neformaliojo ugdymo poskyrio vedėjos Loretos Mikelionienės, vaikai buvo vertinami už autorystę, kūrybiškumą, sceninio atlikimo kokybę.  ”Džiugu, kad išaugo pasirodymų kokybė bei sceninė kultūra. Vaikai, dalyvaudami tokiuose konkursuose, įgyja ne tik dąsos, bet ir pasitikėjimo savimi”, - džiaugėsi komisijos narės muzikos mokytoja Dalė Balaikienė ir pradinių klasių mokytoja Audronė Galvanauskienė.

 Laimėtojams įteikti Padėkos raštai bei galimybė dalyvauti šventiniame koncerte “Seneliai, mūsų geri, mieli seneliai”.

  •  Pirmąją vietą laimėjo 7 c klasės mokinės. Daina”Aš žinau”, muzika ir žodžiai U.Kriūnaitės (auklėtoja J.Sprainaitienė)
  •  Antrąją vietą – 9a klasė. Daina “Pagaminta Lietuvoj” ( auklėtojas V.Padriezas)
  •  Trečiąją vietą  - 6 d klasės mokinė Navickaitė Jogailė. Gimnastika. (kl.auklėtoja R.Petkevičienė).
 
Lituanistų viešnagė Mažojoje Lietuvoje
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla
  

 

Jau keletas dešimtmečių, kaip Kauno rajono lituanistai laikosi tradicijos kasmet surengti bent vieną edukacinę išvyką – seminarą, kuriame susipažintų su kurio nors regiono švietimo įstaiga, įgytų pedagoginio darbo gerosios patirties bei susipažintų su to krašto kultūriniu paveldu. Šį rudenį keliavome į Šilutę, kuri paskelbta Lietuvos kultūros sostine 2011.

 
Kauno rajono kuriančių mokytojų popietė „Skorpioniškas virsmas“
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

Kauno rajono kuriančių mokytojų popietė „Skorpioniškas virsmas“

      Kai medžiai pradeda keisti lapų spalvas, o vėjas vis dažniau juos paberia po kojomis, ateina ruduo. Tai metas, kai gamta ruošiasi poilsiui, bet kuriančių žmonių sieloje prasideda virsmas.

      Spalio 20 d. 15 val. Kauno rajono viešojoje bibliotekoje vyko Kauno rajono kuriančių mokytojų popietė „Skorpioniškas virsmas“.  Šią popietę organizavo Garliavos vidurinės mokyklos lietuvių k. mokytoja Regina Jasukaitienė ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokytoja Raimonda Mikuckytė-Žvinienė. Popietė prasidėjo Garliavos vidurinės mokyklos pavaduotojo knygelės sutiktuvėmis. Vėliau susirinkusieji dalinosi savo eilėmis, pamąstymais. Kad popietė neprailgtų savo dainomis mus džiugino Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos dailės mokytojas Linas Zizas. Popietėje taip pat dalyvavo poetė iš Kauno, „Mano ūkis“ kalbos redaktorė Irna Labokė. Maloni atmosfera taip nuteikė žmones, kad niekas nenorėjo skirstytis ir jau planavo naują susitikimą, galbūt net nelaukiant kito rudens.

Kitas

bus ruduo dar
lapkritis gatvėmis šliaužios
pūsdamas dūmus pro ūsą
smelksis pūvančių lapų
beskonis kvapas
į suskirdusį parko suolą
į ilgesio tamsią prijuostę
į užmigusį vasaros paukštį
bus ruduo - - -
kitas

 Raimonda Mikuckytė-Žvinienė

Aleksandras Bosas, Irna Labokė, Raimonda Mikuckytė-Žvinienė, Aušrelė Krunglevičiūtė Raimonda Mikuckytė-Žvinienė

 
Lietuvos jaunių, jaunučių, vaikų asmeninės aerobinės gimnastikos pirmenybės
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

Lietuvos jaunių, jaunučių, vaikų asmeninės aerobinės gimnastikos pirmenybės

      Spalio 15 dieną Jonavos KKSC salėje vyko Lietuvos jaunių, jaunučių, vaikų asmeninės aerobinės gimnastikos pirmenybės.

      Nuo ryto iki vėlaus vakaro dalyviai varžėsi pagal LAF taisykles  trijose amžiaus grupėse merginų ir vaikinų vienetų, mišrių porų, trejetų ir šešetų rungtyse. Merginų vienetų rungtyje mūsų gimnazijos pirmokė Kornelija Miliūnaitė užėmė trečiąją vietą. Bronzos medalius taip pat iškovojo ir merginų trejetas: Indrė Karaliūtė, Akvilė Gustaitė, Kornelija Miliūnaitė. Šešetų rungtyje mūsų gimnazijos atstovės liko ketvirtos. Labai dėkojame, kad gimnazijoje sulaukiame visokeriopos pagalbos ir paramos.

Indrė Karaliūtė

 

 
Susitikimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentais
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

Susitikimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentais

      Spalio 20 d. gimnazijoje vyko vyresnių klasių mokinių susitikimas su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentais. Studentų grupei vadovavo šio universiteto tarptautinių ryšių ir studijų centro programų koordinatorius dr. Povilas Kuprys ir universiteto Erasmus projekto koordinatorius, II kurso medicinos studentas Robertas Pranevičius. Universitete studijuojantys Lietuvos ir įvairių užsienio šalių studentai supažindino gimnazistus su studijų programomis, sąlygomis ir galimybėmis. Svečiai pasakojo ir apie tarptautinio studentų projekto Erasmus teikiamas galimybes, supažindino su studentišku laisvalaikiu, rengiamomis šventėmis. Įdomiai bei nuotaikingai buvo pristatyta ir šio universiteto veterinarijos studijų programa.

      Šis susitikimas - tai universiteto vykdomo  "ERASMUS Lietuvos mokykloms" projekto įgyvendinimo ir bendravimo su mokiniais forma, atverianti kelią tolimesniam bendradarbiavimui tarp šio universiteto ir gimnazijos.  

Vytenis Vitkauskas 

 

Robertas Pranevičius Vidmantas Vitkauskas ir Robertas Pranevičius

 
Kauno rajono moterų krepšinio komandos “Sirenos” pristatymo šventė
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 Kauno rajono moterų krepšinio komandos “Sirenos” pristatymo šventė

      Gausus būrys gimnazijos mokinių su savo mokytojais spalio 19 d. dalyvavo naujos Kauno rajono moterų krepšinio komandos “Sirenos” pristatymo šventėje. Šventė vyko Garliavos sporto centre. Komandą pristatė ir šventės žiūrovus sveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Baltijos moterų krepšinio lygos prezidentė Kazimiera Prunskienė. Po to, vyko Baltijos moterų krepšinio lygos varžybos tarp Kauno rajono „Sirenų“ ir Vilniaus „Kibirkšties-TICHĖ-IKI“ komandų. Pergalę po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 79:62  šventė „Sirenų“ komandos merginos.

      Klubas „Sirenos“ šią vasarą buvo įkurtas kartu su Kauno rajono savivaldybe. Klubo direktorius Nedas Kundrotas. Vyriausiasis “Sirenų” treneris Linas Šalkus. Komandos kapitonė Eglė Tarasevičiūtė Viena „Sirenų“ krepšininkių – Kristina Alminaitė - yra pati aukščiausia Lietuvos moterų krepšinio istorijoje. Jos ūgis- 205 cm.

      Linkime mūsų rajono krepšininkėms gražių varžybų ir puikių pergalių!

Vytenis Vitkauskas

 

 

Gimnazijos direktorius ir kūno kultūros mokytojai 

 
Psichologai drąsina tėvus: „Neišsprendžiamų situacijų nėra“
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

seimaDaugelis tėvų nori būti tobulais tėvais, tačiau kiekviena diena kelia naujų klausimų, meta naujų iššūkių ir suaugusieji pasijunta nepajėgūs išspręsti problemų. Vieni tėvai skaito specialistų parengtas vaikų auklėjimo knygas, kiti – remiasi savo tėvų patirtimi („mane taip augino, ir aš taip auginsiu...”) arba savąją atžalą auklėja kardinaliai priešingai („man tėvai viską draudė, todėl savajam aš leisiu viską...”), treti tariasi su tėvystės duonos ragavusiais draugais... Klausimų daug, atsakymų – dar daugiau, nes kiekvienas vaikas yra individualybė. Stengtis suprasti ir ieškoti tinkamo problemų sprendimo kelio gali padėti specialistai. Tokią pagalbą tėvai gali rasti Psichikos sveikatos priežiūros centre Garliavoje. Specialistai kviečia tėvus, ieškančius išsamesnės informacijos ar norinčius registruotis individualioms konsultacijoms, skambinti telefonu (8 37) 39 39 88 arba atvykti pirmadieniais 12–16 val. ir trečiadieniais 8–14 val. į Garliavos PSPC Psichikos sveikatos priežiūros centrą (Vytauto g. 65, Garliava), 10 kabinetą. Individualių ir grupinių susitikimų metu psichologai suteiks reikalingos informacijos vaikų auklėjimo klausimais.

 
"Mokinių savivaldos įtaka mokyklos veiklai ir kaitai"
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

"Mokinių savivaldos įtaka mokyklos veiklai ir kaitai"

      Mokinių tarybos nariai visą savaitę (spalio 10- 14 d.) dalyvavo Ugdymo plėtotės centro stažuočių projekte, mokinių savivaldos mokymų programoje  "Mokinių savivaldos įtaka mokyklos veiklai ir kaitai". Kartu su mokiniais mokymuose dalyvavo ir Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Reda Ežerskienė. Stažuotės metu vyko mokinių savivaldos narių praktiniai užsiėmimai, kaip suburti ir sustiprinti bendradarbiaujančią komandą, aktyviai dalyvaujančią mokyklos gyvenime,  aptartas projektas „Bendraamžis bendraamžiui“, klasių seniūnams pravestas "Aktyvus susirinkimas" ir klasės valandėlė . 

      Projektui vadovavo gimnazijos dir.pav. Albina Vinciūnienė.

 
Tarptautinis projektas „Erasmus Lietuvos mokykloms“
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla
2011 m. - Tarptautinis projektas „Erasmus Lietuvos mokykloms“

     Spalio 13 d. mokyklos 8-12 klasių moksleiviai dalyvavo tarptautinio projekto „Erasmus Lietuvos mokykloms“ veikloje. Trisdešimt vyresniųjų klasių moksleivių ir anglų kalbos mokytojos kartu su Lietuvos bei užsienio šalių studentais, studijuojančiais KTU, vykdė projektą „Lietuvos tapatumas Europos valstybių tarpe“. Projektinė veikla vyko anglų kalba.

skaityti daugiau

 
Mokytojų diena
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla
2011 m. - Mokytojo diena

Mokytojų dienos akimirkos...

 
Vienos dienos "taryba"
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

Vienos dienos "taryba"

      Informacija Kauno rajono savivaldybės internetinėje svetainėje <<čia>>

      Spalio 10 d. III d g. klasės mokinys Gailius Mykolas dalyvavo Kauno rajono mokiniams organizuotame simuliaciniame žaidime "Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdis". Kiekvienas mokinys turėjo pristatyti idėją, kurią įgyvendintų tapęs Kauno rajono meru. Po idėjų pristatymo Kauno rajono meru buvo išrintas Mykolas. Sveikiname!

      Posėdžio metu pasirinktuose komitetuose mokiniai diskutavo apie jaunimo problemas, tolerancijos pamokas, transporto maršrutus, priderintus prie mokinių popamokinės veiklos, patyčias ir kt.

      Simbolinis "tarybos" nutarimas buvo perduotas vykdytojui – Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ričardui Pudževeliui. Vienos dienos "tarybos"nariai ir "meras" tikėjosi, kad į jų pasiūlymus bus atsižvelgta ir priimti atitinkami nutarimai Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Albina Vinciūnienė

 

 
„Gintarinė jūrmylė 2011“
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

 

„Gintarinė jūrmylė 2011“

2011-10-08 dieną nepaisant lietingo oro į Smiltynę rinkosi bėgikai iš Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos. Ten vyko tarptautinės bėgimo varžybos „Gintarinė jūrmylė 2011“ ir Lietuvos rudens kroso čempionatas. Dalyvavome ir mes „Bėgantis žmogus“: I. Grigaitytė, J. Levertavičiūtė, J. Sakalavičius, E. Pranculis, J. Lekavičius ir komandos vadovas E. Petrulevičius. Nors varžybose dalyvavo didelis skaičius sportininkų iš keletos šalių, bėgimo trasa buvo sunki, visą dieną pliaupė lietus, visgi mums pavyko užimti pakankamai aukštas vietas. Net komandos vadovas turintis ilgametę dalyvavimo varžybose patirtį sakė: „tokiame „ralyje“ dar neteko dalyvauti“. Nepaisant to, visi buvome puikios nuotaikos, džiaugėmės puikia švente.

Daugiau nuotraukų ir tikslius rezultatus rasite Facebook‘e „Bėgančio žmogaus“ puslapyje

 

Eimantas Petrulevičius Dalyviai

 
Sėkmės rodikliai
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

Sėkmės rodikliai 

      Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra (NMVA) baigia vykdyti ilgalaikį projektą „Mokyklos veiklos planavimo veiksmingumas“, kurio tikslas – remiantis konkrečių mokyklų ir jų vadovų patirtimi parenti bei išleisti rekomendacinio pobūdžio leidinį Lietuvos mokykloms „Sėkmė ir rodikliai“. Leidinio esmė – pateikti apibendrintą mokyklose vykdomos konkrečios veiklos medžiagą, su nurodomais instrumentais bei būdais, kaip siekti vieno ar kito tikslo bei norimo  rezultato.

      Dalyvauti projekte buvo pakviesti įvairių Lietuvos regionų ir skirtingų mokyklų tipų vadovai, švietimo skyrių vedėjai arba specialistai. Kauno rajonui  atstovavo rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Chudinskienė, Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vaida Trofimišinienė, Ringaudų pradinės mokyklos direktorė Aldona Čibirienė ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas.

      Mūsų rajono mokyklų vadovai drauge su savo kolegomis iš Prienų, Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Kelmės rajonų, Alytaus ir Vilniaus miestų, ne tik dalinosi savo gerąja darbo patirtimi, analizavo įvairius švietimo politikos aspektus, tobulino įvairias veiklos kompetencijas, bet ir rengė medžiagą apie savo praktinę veiklą.

      Projektui vadovavo NMVA direktorius Gražvydas Kazakevičius, tiesiogiai projektą vykdė ir koordinavo NMVA Mokyklų veiklos kokybės įsivertinimo skyriaus vedėja Laima Gudaitė, seminarus vedė ir mokyklų vadovų pateiktą medžiagą analizavo bei konsultavo - dr. Aurimas Juozaitis.

      Vakar Vilniuje vyko paskutinis ir apibendrinamasis šio projektų dalyvių susitikimas-seminaras.

 Gimnazijos administracijos informacija

2011 10 12

Dr. Aurimas Juozaitis  Laima Gudaitė

Kauno r. komanda: A. Čibirienė, V. Trofimišinienė, J. Chudinskienė ir V.Vitkauskas Kauno r. grupė su projekto organizatoriais ir vykdytojais - dr. A.Juozaičiu bei L. Gudaite

 

 
Mokytojų dienos ir naktys
Paskelbė: Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija

„Mokytojų dienos ir naktys“

      Spalio 7 d. nemaža grupė gimnazijos darbuotojų pasinaudojo galimybe dalyvauti Vilniuje organizuotuose renginiuose „Mokytojų diena ir naktis muziejuje“. Pradžioje gimnazijos meno, dramos, muzikos, technologinių, anglų, vokiečių, rusų kalbų bei kitų dalykų  mokytojai ir specialistai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po „Menų spaustuvę“. „Menų spaustuvė“ – tai šiuolaikinių scenos menų centras, atviras visiems kūrybingiems žmonėms ir norintiems jais tapti. Menų spaustuvė siekia ugdyti kūrybingą visuomenę, naujinti Lietuvos kultūrą ir Lietuvą per kultūrą. Pagrindinės šios kultūros įstaigos veiklos kryptys: kultūrinių ir kūrybinių verslų inkubavimas ir susijusių viešųjų paslaugų teikimas; edukacinių scenos ir kitų menų (teatras, šokis, video, muzika, tarpdisciplininiai projektai) projektų rengimas; informacijos apie šiuolaikinius scenos menus kaupimas ir sklaida ir kt.

      Mokytojai buvo supažindinti ne tik su šiomis  „Menų spaustuvės“ veiklomis, bet ir su šioje bazėje veikiančia „Menų spaustuvės“ infoteka. „Menų spaustuvės“ Infoteka - tai biblioteka-informacijos centras, kurį sudaro knygos, periodika, filmų ir garso knygų kolekcijos bei spektaklių vaizdo įrašai. Leidinių kolekcijos pagrindą sudaro Britų tarybos perduota kolekcija; taip pat savo informacinius išteklius viešam naudojimui jau pateikė viešoji įstaiga „Lietuvos šokio informacijos centras“. Infoteka, kurios kolekcijos prioritetas – šiuolaikiniai scenos menai ir kūrybinės industrijos, yra viešai prieinama visiems, norintiems geriau pažinti šias sritis. Infotekoje sukauptų leidinių tematika labai įvairi: menas, architektūra,interjeras, dizainas, mada, fotografija, kinas, teatras, šokis, vadyba, žurnalistika, internetinis dizainas, anglų, vokiečių, rusų literatūros teorija, šiuolaikinė grožinė literatūra, meno, istorijos, kalbų žodynai, žinynai, enciklopedijos ir pan.

      Britų tarybos kolekcija ypatinga tuo, kad ją sudaro pirmiausiai įvairūs šiuolaikiniai Jungtinės Karalystės leidiniai (periodika, žinynai, šiuolaikinė grožinė, menų ir kūrybos industrijų bei vadybos literatūra, filmai, muzika). Kolekcijoje yra  nemažai ir Goethe’s universiteto (Frankfurtas prie Maino) išleistų leidinių vokiečių kalba. Šio universiteto teatrologijos profesoriaus Hanso-Thieso Lehmanno studija „Postdraminis teatras“ H. T. Lehermanno veikalas pirmą kartą buvo išleistas 1999 metais Vokietijoje. Per dešimtmetį knyga dar keliskart buvo išleista vokiškai, išversta į prancūzų, japonų, slovėnų, slovakų, lenkų, kroatų, persų, ispanų, italų, portugalų kalbas. Neseniai knygą iš vokiečių kalbos į lietuvių išvertė Jūratė Pieslytė

      Pažintinės ekskursijos pabaigoje mokytojams buvo pristatytos įvairios spausdintinės ir vaizdinės priemonės, tinkančios ne tik mokinių meniniam lavinimui, bet ir įvairių pasirenkamų disciplinų moduliniam mokymui, o taip pat neformaliam švietimui ir netgi profesiniam orientavimui. Gimnazijos vadovai ir mokytojai išreiškė pageidavimą, kad ateityje „Menų spaustuvė“ bei jos infoteka taptų gimnazijos partneriais. Tai leistų vykdyti  įvairius bendrus projektus,  įgyvendinti mokytojams bei mokiniams skirtas edukacines programas. Į šią veiklą galėtų aktyviai įsitraukti ne tik gimnazijos menų, muzikos, informacinių ir įvairių technologijų mokytojai, bet ir užsienio kalbų, istorijos bei kitų dalykų specialistai. Tos bendradarbiavimas su „Menų spaustuve“ ne tik skatintų ugdymo formų bei turinio kaitą,  naujovių diegimą bet ir prisidėtų prie mokinių kūrybiškumo skatinimo, įvairių gebėjimų lavinimo.

      Vakare gimnazijos mokytojai, drauge su kitais pedagogais, atvykusiais iš visos Lietuvos, dalyvavo pramoginiame renginyje-diskotekoje. Diskoteką vedė ir savo laikų muziką leido pats švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Renginyje dalyvavę gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas ir dailės mokytojas Linas Zizas ypač buvo patenkinti šia programos dalimi, kadangi panašias diskotekas mokiniams, o ypač mokinių tėvams, mūsų gimnazijoje pradėjo vesti dar prieš 15 metų!!! Mūsų mokytojai Linas Zizas bei Eglė Vasiliauskaitė dalyvavo ir renginio dalyviams organizuotoje edukacinėje dailės programoje.

      Renginio metu mokytojams ir gimnazijos vadovams pavyko pabendrauti ne tik su ministru, bet ir ilgau pasikalbėti ir net aptarti įvairius švietimo reformos  klausimus su švietimo ir mokslo vice ministru Vaidu Baciu, ministerijos kancleriu Dainiumi Numgaudžiu, žinomu pedagogu, įvairių projektų autoriumi Vytautu Toleikiu.

 Vytenis Vitkauskas

Adelė Teresiūtė, Albina Vinciūnienė ir Audronė Armonienė  Linas Zizas infotekoje

Menų spaustuvėje DJ Linas, Gintaras ir Vidmantas

Eglė Vasiliauskaitė mokėsi piešti ant vandens Linas Zizas mokėsi piešti ant vandens

  Apdovanoti geriausi šokėjai

V. Sviskienė, A. Vinciūnienė, G. Steponavičius, D. Kadauskytė, D. Dulinskienė, R. Kukliauskaitė

 


 
Mokyklos kūrybinis projektas "Duona"
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla

2011 m. spalio 10 – 28 d. mokykloje organizuojamas mokyklos kūrybinis projektas "Duona".

Projekto programa

 
Ekonomikos konkursas "Verslo idėjos (galimybės)"
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla

2011 m. lapkričio mėn. mokykloje organizuojamas ekonomikos konkursas "Verslo idėjos (galimybės)".

Konkurso nuostatai

 

 
Edukacinio projekto - Šviesuvos Mokslo kavinė „Būk atviras! Būk sėkmingas! Būk matomas!” atidarymas
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla

     2011 m. rugsėjo 22 d. 10a klasės mokiniai, mokytojos Vida Šliupienė, Auksė Janušaitienė ir direktoriaus pavaduotoja Regina Juodsnukienė dalyvavo edukacinio projekto - Šviesuvos Mokslo kavinė „Būk atviras! Būk sėkmingas! Būk matomas!” atidaryme. Renginys vyko UAB "Pirmas žingsnis" konferencijų salėje. Išklausėme organizatorių projekto formato pristatymą, prof. hab. dr. Jucevičiaus, KTU Verslo ir strategijos instituto direktoriaus, paskaitą "Ką daryti, kad sektųsi",  prof. hab. dr. P.

skaityti daugiau

 
Edukacinis projektas - Šviesuvos Mokslo kavinė „Būk atviras! Būk sėkmingas! Būk matomas!”
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla

     Garliavos vidurinė mokykla nuo rugsėjo mėnesio dalyvauja edukaciniame projekte Šviesuvos Mokslo kavinė „Būk atviras! Būk sėkmingas! Būk matomas!”

     Projekto pristatymas

skaityti daugiau

 
Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimas
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla
2011 m. - Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimas

Rugsėjo 23 d. 5-12 klasių moksleiviai paminėjo Lietuvos žydų genocido dieną. Per pamokas jie prisiminė iki II pasaulinio karo Garliavoje gyvenusią žydų bendruomenę. Po pamokų 8-9 klasių moksleiviai aplankė senąsias Garliavos žydų kapines bei Rinkūnų kaime esančią žydų žūties vietą.

 

 
Europos kultūros paveldo dienų renginys
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla

Rugsėjo 20 d. 9-12 klasių moksleiviai dalyvavo Europos kultūros paveldo dienų renginyje, kuris įvyko Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Jie išklausė paskaitą apie freskų tapybą ir restauraciją, gerėjosi šio žanro kūriniais, esančiais Lietuvoje. Paskaitos autorė – architektė Regina Žukauskienė.

 

 
Juozo Lukšos-Daumanto 90-tųjų gimimo ir 60-tųjų žūties metinių minėjimas
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla
2011 m. - Juozo Lukšos – Daumanto 90-tųjų gimimo ir 60-tųjų žūties metinių minėjimas

Rugsėjo 4 d. 9b klasės mokiniai dalyvavo Juozo Lukšos – Daumanto 90-tųjų gimimo ir 60-tųjų žūties metinių minėjime. Buvo aplankyta ne tik J. Lukšos žūties vieta Pabartupio kaime, bet ir kiti  pokario metų partizanų kapai Garliavos apylinkėse.

 

 
12-asis Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkursas
Paskelbė: Kauno raj. Garliavos vidurinė mokykla

     Garliavos vidurinė mokykla dalyvauja 12-ajame Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurse. Oficiali konkurso svetainė www.12konkursas.tinklas.lt

     Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkursas - tai nuo 2000 m. kasmetinis rugsėjo - gruodžio mėn. švietimo portale www.tinklas.lt vykstantis konkursas. VšĮ „Švietimo tinklas” yra šio konkurso iniciatorė.

skaityti daugiau

 
Tyrėjų naktys
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

Mūsų 8b klasė  rugsėjo 23d. buvo tyrėjų naktyse.
 
„Gerųjų žodžių kryptimi“
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

Spalio 5 dieną Jonučių vidurinė mokykla paminėjo Mokytojų dieną. Ši diena ypatinga ne tik mokytojams, bet ir mokiniams. Saulėtos šypsenos mokinių veiduose (o ir mokytojai „priversti“ nusišypsoti), pakili nuotaika, gėlės rankose ir, svarbiausia,  gražūs, geri žodžiai sklandė mokykloje.

 
Meningokokinė infekcija: kas tai?
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

meningokokine_infekcijaPastarosiomis dienomis visuomenę sukrėtė žinia apie netikėtą ir staigią dviejų moksleivių mirtį nuo meningokokinės infekcijos. Tai ūmi infekcinė liga, pasireiškianti įvairiomis formomis: nuo lengvo nazofaringito iki sunkaus meningoencefalito arba žaibinio meningokokinio sepsio. Sergamumas būdingas žiemos – pavasario laikotarpiu. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, sergamumas šia liga padidėja kas 20–30 metų. Pastaruosius kelerius metus kasmet Lietuvoje registruojama iki 50 meningokokinės infekcijos atvejų. Kauno apskrityje kasmet registruojama apie 10 – 15 susirgimų atvejų. Mirties atvejai nėra dažni, deja, kasmet vienas kitas pasitaiko. Pavojingiausia yra žaibinė meningokokemijos forma, kurią būtina diagnozuoti nepraėjus 12 val. nuo ligos pradžios (pastebima iš hemoraginio odos bėrimo, kuris pasireiškia jau pirmą ligos dieną). Todėl ypač svarbu stebėti savo bei artimųjų sveikatos būklę ir pajutus ar pastebėjus pirmuosius ligos požymius nedelsiant kreiptis pas gydytoją. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro padaliniuose dirbantys medikai pasiruošę priimti sergančiuosius, atlikti reikalingus tyrimus ir suteikti medicininę pagalbą.

 
Mieli Garliavos PSPC darbuotojai ir lankytojai,
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

sakura1lygiai prieš 14 metų buvo įsteigtas ir pradėjo veikti Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras. Žmogui – tai paauglystės metai, įstaigai, buriančiai kvalifikuotus, patyrusius, atidžius ir savo darbo sritį išmanančius specialistus, – tai brandžios veiklos laikas. Per šiuos metus būta pasikeitimų, nes siekiame sukurti jaukią aplinką savo pacientams, patogias darbo vietas darbuotojams, teikti aukščiausios kokybės paslaugas. Norime įvairiais būdais bendrauti su savo pacientais, teikti daugiau naudingų žinių ir patarimų apie ligas ir sveiką gyvenseną, todėl stengiamės pasitelkti ir šiuolaikines technologijas. Visiems ateinantiems sakome: „Mes padėsime rūpintis sveikata“.

Šia gražia proga noriu pasveikinti ir padėkoti visiems buvusiems ir esamiems Garliavos pirminės sveikatos centro darbuotojams – kiekvieno Jūsų geras ir nuoširdus darbas yra tvirtas pamatas ateinantiems metams.

 

Nuoširdžiai,
Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė

 
Daugiau negu biblioteka
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

 

 

 

Tokie žodžiai, parašyti virš paradinių durų, pasitiko mus, atvykusius į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką Garliavoje.  Auklėtoja pasiūlė išsiaiškinti jų prasmę.

 
Tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo – spalis
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

 

kliucieneNeretai žmonės gripą painioja su kitomis peršalimo ligomis. Vienas ryškiausių gripo požymių – tai aukšta kūno temperatūra, pakylanti virš 38 ˚C ar net 40 ˚C. Kitų peršalimo ligų atveju kūno temperatūra paprastai siekia tik 38 ˚C. Gripas visada prasideda staiga – per 24 val. nuo užsikrėtimo. Pakyla kūno temperatūra, skauda raumenis, galvą, akis, „laužo“ kaulus, atsiranda nuovargis ir kiti nemalonūs simptomai. Sloga ar kosulys atsiranda vėliau. Peršalimo liga sergantis žmogus gali visą savaitę vaikščioti sloguodamas, skaudančia gerkle, o temperatūra pasiekia vos per 37 ˚C.

Į aktualius klausimus apie gripo atmainas, ligos keliamus pavojus ir skiepus atsako Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė.

 

 
Sofija Rickevičiūtė: „Gal ir mano darbai gali padėti žmonėms“
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

 

rickeviciute-gydytoja2Rugsėjį Garliavos poliklinikoje atidarytą paveikslų parodą aplankė pati darbų autorė Sofija Rickevičiūtė. „Jau tampa įprasta, kad menininkai išeina iš parodų salių, galerijų ir ieško netradicinių erdvių. Ši paroda man ypatinga tuo, kad ji vyksta erdvėje, kur žmonės ateina pasisemti sveikatos, numalšinti kūno skausmų. Meno kūriniai daro įtaką jausmų pasauliui, žmogaus mintis gali nukreipti nuo skausmo ir palengvinti kenčiamas kūno negalias. Gal ir mano tapyba gali padėti žmonėms, kurie čia ateina. Stengiuosi, kad paveiksluose būtų šviesos, piešiu ne vien tik sau, bet ir kitiems“, – pasakojo menininkė.

 
Suprasti žydų genocido tragediją padėjo išvyka į Kauno IX fortą
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla
     Mūsų 7a klasė rugsėjo 23 dieną surengė ekskursiją į IX fortą. Ši diena minima kaip žydų genocido aukų diena.Norėjome įsivaizduoti, kas atsitiko Antrojo pasaulinio karo metais su žydais. Pamatėme daugybę įvairių muziejaus eksponatų: kalinių laiškų, asmeninių daiktų, batų, akinių. Vaikščiojome po kalinių kameras, tunelius. Gidė mums papasakojo įvairių istorijų.Buvo tamsu, drėgna ir baisu. Sukrėtė masinių žudynių vieta.   Aplankę šį muziejų supratome, kad žmonės turi atminti žydų tautos kančią ir daugiau taip nesielgti.Džiaugiuosi, kad mes taip paminėjome žydų genocido dieną. 

Rūta Uršulė Puidokaitė 7a klasė         

Pasijutome kalinių kailyje

Lietuvos žydų genocido minėjimo dieną nuvykome į Kauno I X fortą. Kai įėjome į muziejų, specifinis kvapas, niūrūs vaizdai ir gido pasakojimai mane mintimis nuvedė į tuos metus, kai čia vyko niekuo nekaltų žmonių žudynės.

Vėliau gidas klasę padalino į dvi dalis ir ... mūsų grupę įleido į pasimatymų kambarį – aš buvau kalinė! Jaučiausi nekaip, su lankytojais net rankomis susikabinti negalėjau. Ėjome tamsiais tuneliais, lindome pro skylę, taip vaidindami pabėgėlius. Sužinojome, kad 64 kaliniai tokiu būdu bandė pabėgti, bet, deja, juos sugavo ir nušovė. Tik vienas vyras likęs gyvas. Tik pernai, pasirodo, mirė. Vis dėlto apie kalinių išgyvenimus jis suspėjęs parašyti knygą.

Gaila tų žmonių, kurie iš tiesų tai patyrė.

 Brigita Vaičiatė, 6 b klasės mokinė

 
Kaip išvengti gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų?
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

aldona_noreikieneKeičiantis metų laikams, suaktyvėja sezoninės ligos. Rudenį ne tik dažniau sergame peršalimo ligomis, bet ir sparčiai plinta ūmios viršutinių kvėpavimo takų ligos bei gripas. Daugelis žmonių perserga lengva gripo ar kvėpavimo takų ligų forma, tačiau dėl įvairių priežasčių (nusilpusio imuniteto, lėtinės ligos, pavėluoto ar neteisingo gydymo) liga gali įgauti sunkią formą, komplikacijų, kurios kartais baigiasi mirtimi. Todėl būtina riboti šių infekcinių ligų plitimą, taip mažinant sergamumą, komplikacijų dažnį, nedarbingumą, mirtingumą. „Mūsų pačių, artimųjų ir aplinkinių sveikata yra kiekvieno mūsų rankose“, – tvirtina Garliavos poliklinikos direktorė, šeimos gydytoja Aldona Noreikienė.

 
Atėjusio rudens ženklai – peršalimo ligos
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

a_kairiukstieneSmagu pasivaikščioti rudeniniame parke ir pasigrožėti naujomis gamtos spalvomis, bet žvarbus vėjas, lietus ir nebešildanti saulė mums vėl primena apie „rudens ligas“. Peršalimas – tai dažniausiai rudenį kamuojanti liga, nemaloniai sutrikdanti žmogaus darbą ir poilsį. Peršalimo ligų sukėlėjai yra virusai ir bakterijos. Skaičiuojama daugiau nei 100 virusų, galinčių sukelti viršutinių kvėpavimo takų uždegimą. Pasinaudoję proga, kai rudenį susilpnėja imuninė sistema, jie suaktyvėja sukeldami ligas.

 
Gera pradžia - pusė darbo
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

 

Mokslo metus pradėjome mokomąja ekskursija.
 
Piešinių ir fotografijų konkursas
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

PIEŠINIŲ IR FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS „ŠVARUS VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS“. KONKURSO NUOSTATAI
 
Įdomūs kursai Švedijoje
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

Šių metų rugpjūčio 21-28 dieną Švedijoje,  Rimforsoje ir Linkopinge,   vyko kvalifikacijos tobulinimo kursai ,,Mokymas ir mokymasis lauke"   įvairių dalykų mokytojams. Į kursus susirinko 40 ikimokyklinio, specialiojo ugdymo įstaigų, pradinių, vidurinių mokyklų mokytojų iš šešiolikos Europos šalių. Lietuvai juose atstovavo Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Zita Dagilienė

 
6a išvyka į Rumšiškes
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

Vos prasidėjus mokslo metams, rugsėjo antrąją, kartu su klasės auklėtoja ir mokyklos psichologe sumanėme nuvykti į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse ir dalyvauti edukacinėje programoje.
 
Mokinių pavežėjimas
Paskelbė: Garliavos Jonučių vidurinė mokykla

„GELTONOJO“ (MOKYKLINIO) AUTOBUSO GRAFIKAS 2011/2012 m. m

 
Nemokamos medicininės paslaugos – deklaravusiems gyvenamąją vietą
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

registraturaIšvykdami iš Lietuvos asmenys, deklaravę gyvenamosios vietos pakeitimą, grįžę gyventi į gimtinę turi dar kartą deklaruoti gyvenamąją vietą. Kodėl būtina tai padaryti?

„Įvairias sveikatos priežiūros paslaugas apmoka Privalomojo sveikatos draudimo fondas. Todėl norintieji apsidrausti privalomuoju sveikatos draudimu grįžę gyventi į Lietuvą turi deklaruoti gyvenamąją vietą, – teigia Garliavos PSPC direktorė Nijolė Kliučienė. – Pagal Įstatymų nustatytą tvarką šiuo draudimu draudžiami tik nuolat Lietuvoje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai. Tai reiškia, kad prievolė mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir teisė būti apdraustam siejama su nuolatine gyvenamąja vieta“.

 
Šeimos gydytojai Garliavos poliklinikoje dirbs ilgiau
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

vaiku_sveikataAnkstesnių metų patirtis parodė, kad dalis tėvų tik prieš mokslo metų pradžią suskumba atvesti vaikus patikrinimui, todėl susidaro pacientų eilės, išauga gydytojų darbo krūvis, specialistams lieka mažiau laiko išsamiai patikrinti vaiko sveikatą. Todėl iki rugsėjo 10 d. Garliavos poliklinikos šeimos gydytojų priėmimo valandos prailgintos pusvalandžiu. Vaikų sveikatos patikrinimui reikia atvykti pas savo šeimos gydytoją jo darbo laiku, prieš tai iš anksto užsiregistravus.

 
Artėja rugsėjo 1-oji – ar Jūsų vaikas jau apsilankė pas gydytoją?
Paskelbė: VšĮ. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras

aurelija_rameikyte-pediatre1Regos sutrikimai, kaip ir skeleto-raumenų sistemos sutrikimai, dažnėja vaikams augant ir daugiausia pasireiškia tarp IX–XII klasių moksleivių. Dažniausiai diagnozuojama trumparegystė (miopija), kuri nustatoma daugiau nei 12 proc. moksleivių. „Tai akių gebėjimo laužti šviesos spindulius yda, kai žmogus blogai mato toli esančius daiktus. Todėl ne retai vaikai skundžiasi, kad nemato, kas parašyta lentoje. Regimas vaizdas trumparegiams atrodo neryškus, todėl į tolį jie dažnai žiūri prisimerkę. Pagrindinė trumparegystės priežastis yra didelė akių įtampa žiūrint iš arti: skaitant, piešiant, žiūrint televizorių. Vienas pikčiausių regos priešų – kompiuteris, prie kurio vaikai praleidžia vis daugiau laiko“, – teigia vaikų ligų gydytoja Aurelija Rameikytė ir perspėja, kad akys jaučia nuovargį, kai nesilaikoma darbo ir poilsio režimo, dirbama arba mokomasi blogai įrengtoje, nepakankamai

 
© 2014 www.garliava.lt
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
Puslapį atnaujino ir administruoja Robertas Pužas .

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas