www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image


 
 
 
 Nors gegužės 21-oji ir buvo apniukusi, bet gausus Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos mokinių būrys nepabijojo prastokų prognozių ir iškeliavo į Kazio Borutos kalnelį Pajiesyje dalyvauti tarptautinio poezijos festivalio renginyje, Borutaičių draugijos poezijos šventėje „Dvidešimtasis pavasarėlis“.

 

Šventę tradiciškai prasidėjo Borutaičių draugijos himnu. Kraštiečiui poetui Robertui Keturakiui uždegus šventės ugnelę, visiems buvo pristatyti garbingi svečiai iš Vilniaus ir Kauno: poetai Paulina Žemgulytė, Daiva Čepauskaitė, Zenė Sadauskaitė, Viktoras Rudžianskas, Mantas Balakauskas, Tomas Taškauskas, aktorė Irena Plaušinaitytė, rašytojo Kazio Borutos giminės, mokiniai iš Liudvinavo Kazio Borutos vidurinės mokyklos, maironiečiai iš Šančių vidurinės mokyklos ir „Gustaitynės vaikai“ iš Kauno Rokų vidurinės mokyklos. Svečiai buvo apdovanoti gaiviai kvepiančiomis pakalnučių puokštelėmis, 2013-ųjų metų borutaičių lankstinukais ir jubiliejinėmis mokinių sukurtomis atvirutėmis. Kiekvienas turėjo galimybę kreiptis į jaunimą ir paskaityti savo kūrybos eilėraščių. Poezijos šventės metu ausis malonino tarmiškos dainos ir kanklių skambesys. Ši gyvo garso muzika puikiai derėjo su paukščių balsais, kurie visą popietę netilo Pajiesio šlaituose.


 Bene svarbiausia Poezijos pavasarėlio dalis buvo atvirojo Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos Borutaičių draugijos poezijos konkurso laureatų apdovanojimai. Eilėraščių šiam konkursui sulaukta ir iš pačių jauniausiųjų (antrokė Erika Lukoševičiūtė pripažinta laureate), ir iš vyresniųjų moksleivių (laureate pripažinta Liudvinavo Kazio Borutos vidurinės mokyklos abiturientė Raminta Aranskaitė). Be to, laureatų diplomais kraštiečiai poetai, vertinimo komisijos nariai, apdovanojo dar keletą jaunųjų poetų: penktokę Brigitą Mockutę ir septintokes Gabiją Jurkšaitytę bei Ugnę Kriščiūnaitę iš Garliavos, aštuntokę Ugnę Šachvorostovaitę iš Rokų ir dvyliktokę Kristiną Pranskevičiūtę iš Liudvinavo. Labai džiugu, kad dvidešimtojo borutaičių Poezijos pavasarėlio laureatų laureatu buvo paskelbtas ir žolynų vainiku padabintas vienintelis konkurse dalyvavęs vaikinas – dešimtokas Domas Naujokaitis. Jam atiteko ne tik nugalėtojo diplomas, vertinga knyga, bet ir kultūros savaitraščio „Nemunas“ metinė prenumerata, kurią įteikė leidinio vyriausiasis redaktorius Viktoras Rudžianskas.


 Kiekvieną gegužę Borutaičių draugiją papildo būrelis naujų narių. Ir šiemet dvidešimtojo Poezijos pavasarėlio pabaigoje pulkelis penktokų kartojo priesaikos žodžius: visada sakyti tiesą ir tik tiesą, mylėti savo kraštą ir gerbti tradicijas, mylėti knygą ir poezijos žodį, o svarbiausia – laikytis Kazio Borutos šūkio „Smarkiai gyvenk“.

 

KRS inf.   2013-05-27