www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image


 
 
 
seimas_grafikaKauno rajono viešosios bibliotekos Parodų salėje Garliavoje atidaryta vieno žinomiausių Lietuvos grafikų Romualdo Čarnos paroda „Romualdas Čarna. Grafika“.

 

 

Muzikos garsais susirinkusius į parodą pasveikino Garliavos meno mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų R. Pauzienės ir G. Ramonienės. Pabūti kartu, pabendrauti, pasigėrėti kitoje aplinkoje eksponuojamų darbų atvyko dailininko artimieji, bičiuliai, poetas, dailininko draugas Robertas Keturakis.

 

„Gimiau Simeliškių kaime, Pakruojo rajone. Tai lygumų kraštas, kur visada jauti liūdną ilgesį. Manau, kad mane tas ilgesys ir atvedė prie kūrybos. Visi darbai sukurti iš gilių pojūčių stebint aplinką ar skaitant poeziją,“ – pasakojo dailininkas, pristatydamas grafikos darbus. Šmaikščiai, su subtiliu humoru, skiridamas didžiulį dėmesį pašnekovui, menininkas pristatė triptiką „Dangaus simfonija virš kuršių marių“, darbą „Paukštis–poetas ir naktis“. Tai naujausi menininko darbai. Dalyvaujantieji parodos pristatyme galėjo žiūrėti paveikslus ir klausytis poeto R. Keturakio poetinių pastebėjimų apie dailininko kūrybą: „R. Čarna – klasikas, kurio darbus gaubia talentas, kuris yra šviesus ir darnus. Kūryboje begalinė šviesa, atviroms, svaiginančioms erdvėms nėra ribų, net regis, mes esame po Angelo sparnu“.

 

Kviečiame iki gegužės 19 d. aplankyti parodą, kuri alsuoja pavasariu, laukiama vasara ir begaline ramybe, kurios mums visiems labai trūksta.

 

KRS inf.

 

seimas_grafika