www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

stadionas 1

stadionas 1

 

Šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos pluša statybininkai, pradėję stadiono rekonstrukciją. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas didžiuosis turėdamas natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.

 

Naudosis ne tik moksleiviai

„Modernizuodami esamą stadioną norime paskatinti vaikų užimtumą, įgyvendinti kūno kultūros ir sporto strategiją, vykdyti sporto plėtrą rajone“, – teigė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.

Mokyklos teritorija ir joje esantis sporto įrenginių kompleksas įrengti seniai. Viskas pasenę ir nusidėvėję, įrenginiai netinkami naudoti, neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, todėl atnaujintas sporto kompleksas bus skirtas ne tik mokyklos reikmėms. Juo galės naudotis ir miestelio bei rajono savivaldybės gyventojai.

M.Rikteris patvirtino, kad šiuo projektu numatomas tik esamų įrenginių modernizavimas ir su tuo susiję remonto darbai, todėl neprireiks keisti Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos teritorijos išplanavimo, sporto komplekso lokacijos ir orientacijos.

 

Prisideda federacija

Prie šio projekto prisideda ir Lietuvos futbolo federacija (toliau – LFF). Kauno rajono savivaldybė finansuoja stadiono įrengimą, o aukščiausios kategorijos dirbtinė aikštės danga bus nupirkta ir paklota už LFF lėšas. Darbų vertė – šiek tiek daugiau nei 1 mln. Eur. Stadiono rekonstrukciją vykdo UAB „Kelminta“.

„Bus įrengtas ne tik futbolo stadionas, tačiau atlikta ir daug kitų darbų. Aplink stadioną turėsime modernius bėgimo takus, pėsčiųjų takus, pritaikytus žmonėms su negalia, už futbolo vartų bus įrengtos 6 metrų kamuolių gaudyklės, žiūrovams pastatytos lengvų konstrukcijų tribūnos su 500 vietų bei 42 vietų dengta tribūna teisėjams ir abiejų komandų atsarginiams žaidėjams“, – laukiančius darbus vardijo M. Rikteris.

Siekiant apsaugoti sporto aikštynus ir įrenginius, mokyklos teritorija bus aptverta segmentine metaline tvora, įrengti rakinami įvažiavimo vartai ir varteliai ties pėsčiųjų takais. Atviroms sporto aikštelėms apšviesti suprojektuotos atramos su specialiais LED tipo šviestuvais.

 

Sparčiai populiarėja

Stadiono tvarkymo darbai prasidėjo prieš mėnesį ir planuota viską baigti per 4 mėn. Tačiau iškilo problemų dėl dujų vamzdžio, kuris eina po stadionu. „Energijos skirstymo operatorius jau baigė dujų trasos iškėlimo darbus, vamzdis paklotas šalia stadiono. Šią savaitę planuojamas dujų perjungimas, todėl statybininkai galės tęsti darbus“, – aiškino direktoriaus pavaduotojas.

M.Rikteris užsiminė, kad rangovai pradėjo augalinio sluoksnio nukasimo darbus. Tada lauks lietaus nuotiekų surinkimo ir drenažo tinklų įrengimas, elektros tinklų klojimas bei šalčiui atsparaus sluoksnio įrengimas.

Kauno rajono savivaldybė jau yra atnaujinusi Ežerėlio, Vilkijos, Neveronių, Linksmakalnio Domeikavos, Jonučių ugdymo įstaigų stadionus. Futbolas Kauno rajone tarp vaikų sparčiai populiarėja, todėl rajono vadovai džiaugiasi, kad Garliavoje atsiras tarptautinius standartus atitinkantis futbolo stadionas, taip pat rekonstrukcijos sulauks Babtų, Čekiškės stadionai.