www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kauno apskrities policijos viršininkas Jablonskas 3

Kauno apskrities policijos viršininkas Jablonskas 3

 Aktyvi komunikacija, bendradarbiavimas su vietos savivalda ir bendruomenėmis - tokį darbo stilių pasirinko Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) laikinai viršininko pareigas einantis Elanas Jablonskas.

 

Trečiadienį naujasis apskrities policijos vadas su savo pavaduotoju Dariumi Pliavga ir Kauno rajono policijos komisariato viršininku Aleksejumi Chraminu lankėsi Kauno rajono savivaldybėje, kur aptarė galimybes pasirašyti naują bendradarbiavimo sutartį.

 

 

Kauno rajonas sparčiai auga, todėl daugėja iššūkių. Problemų kelia itin išaugę transporto srautai. E. Jablonskas apgailestavo, kad vis dar netrūksta neblaivių vairuotojų, greičio mėgėjų.

 

„Saugumas yra prioritetinė sritis, o geriausių rezultatų galime pasiekti tik dirbdami kartu - policija, savivaldybė ir gyventojai“, - pabrėžė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

 

E. Jablonskas pastebėjo, kad policija tampa modernesnė, todėl svarbu įsigyti reikiamų priemonių, atnaujinti automobilių parką. Kiti prioritetai – žmogiškieji ištekliai ir gera komunikacija. „Kadaise darbą pradėjau nuo kėdės ir rašiklio. Maniau, kad niekada nesinaudosiu feisbuku, tačiau dirbdamas Imuniteto tarnyboje supratau, kad tai puikus komunikacijos įrankis“, - pasakojo iš Plungės kilęs, o vėliau karjeros laiptais Vilniuje kilęs pareigūnas.

 

V. Makūnas taip pat pritarė, kad bendravimas ir bendradarbiavimas yra svarbūs keliai į sėkmę.

„Džiaugiuosi efektyviai panaudojamomis programos „Saugus Kauno rajonas“ lėšomis. Jau daug metų iš savivaldybės biudžeto finansuojama programa „Saugi mokykla“, gražia tradicija tapo konkursas „Saugiausia seniūnija“, - apie tęstinius darbus su policija kalbėjo meras.

 

V. Makūnas pastebėjo, kad daugiau saugumo vienišiems Kauno rajono senjorams suteikė savivaldybės ir policijos įgyvendinta saugumo pultelių akcija. „Manau, kad pultelių galėtume nupirkti ir daugiau, tik reikėtų išsiaiškinti poreikius“, - sakė meras.

 

Meras informavo, kad Kauno rajono savivaldybė apšviečia gatves visą naktį, o kitąmet numatyta modernizuoti apšvietimą visose 25-iose seniūnijose.

 

Dar viena saugumą didinanti priemonė – vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas probleminėse vietose. Kauno rajono mero pavaduotojas A. Nesteckis pastebėjo, kad tai galėtų užkirsti kelią chuliganams, kurie dažnai siaučia parkuose ir kitose viešosiose vietose. „Kameros padeda greitai išsiaiškinti nusikaltimą, tačiau svarbu, kad jos būtų integruotos į bendrą policijos stebėjimo sistemą“, - kalbėjo vicemeras.

 

V. Makūnas patikino, kad šiam tikslui būtų ieškoma finansinių resursų, o budėtojų vaidmenį galėtų atlikti ir Lietuvos policijos mokyklos kursantai.

Kauno apskrities policijos viršininkas Jablonskas 12

Kauno apskrities policijos viršininkas Jablonskas 12