www.garliava.lt

g

g

 

Daugiafunkciame centre įsikūrė ir smagiai leidžia laiką 14 Užkarpatės srities Perečino rajono ir septyni  Kauno rajono mokyklų vaikai.

Šį kartą į stovyklą susirinko beveik vien mergaitės ir tik vienas berniukas. Paaugliai sportuoja, žaidžia interaktyvius žaidimus, vyksta į ekskursijas. Kačerginės daugiafunkcio centro direktorė Aurika Laurinaitienė pasakojo, kad stovyklautojai jau aplankė Kauno senamiestį, Pažaislio vienuolyną, Trakus, planuoja vykti į Lietuvių liaudies buities muziejų Rumšiškėse, Raudondvario dvarą.

 

Trečiadienį tarptautinės stovyklos dalyvės atvyko į Pyplių ūkyje įsikūrusią kepyklą, kurios šeimininkė pasakojo apie Lietuvos kulinarijos paveldą ir pakvietė mergaites pačioms kai ką išsikepti – tik šį kartą ne tradicinės juodos duonos, o kaimiškos picos. „Lietuvoje viskas įdomu ir labai gražu“, - krykštė ukrainietės.

 

 „Mūsų ir ukrainiečių vaikai puikiai susikalba angliškai, jokių bendravimo barjerų tarp jų nelieka“, - pastebėjo A. Laurinaitienė.

 

Kauno rajono savivaldybė ir Ukrainos Užkarpatės sritis yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta plėtoti ne tik ūkinius, bet ir kultūrinius ryšius, dalintis patirtimi, keistis meno kolektyvais.

 

„Nuo seno esame kaimyninės tautos, todėl svarbu, kad abiejų šalių vaikai bendrautų, susipažintų su papročiais, kultūra ir visa tai perduotų iš kartos į kartą“, - pabrėžė su stovyklautojais susitikęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

 

Tarptautinė stovykla „Lietuva – Ukraina“ prasidėjo 2017 metais. Tą vasarą Kauno rajone ilsėjosi Ukrainos Rachovsko rajono Veliko Bičkivo muzikos mokyklos guculų ansamblio „Bičkivski muziki“ nariai. Kita tarptautinės stovyklos dalis vyko Užkarpatės srities ekonatūrinio centro Volovecko filiale.

 

 Užkarpatės ir Kauno rajono ūkininkai taip pat svečiuojasi vieni pas kitus.