www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Jaunojo miesto diena 2011 Šeštadienį, gegužės 28 dieną, vyko jau tradicija tapusi 16-ąjį kartą rengiama Garliavos miesto šventė. Šiais metais šventė buvo pavadinta „Jaunojo miesto diena 2011”. Pagrindinė miesto gatvė virto šurmuliuojančia pramogų ir linksmybių alėja. Nors iš ryto dangus buvo apniukęs, tačiau lyti nepradėjo – per iškilmingą šventės atidarymą danguje jau švietė saulė ir dar labiau džiugino visus dalyvius.

Šventės dieną Garliavos Šv. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos šventos Mišios už Garliavą ir garliaviečius. Iškilmingas šventės atidarymas prasidėjo Garliavos baikerių kolona. Baikeriai į sceną įnešė miesto vėliavą ir sveikino Garliavą.. Dalyvius ir svečius sveikino ir žodį tarė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Seimo narys Donatas Jankauskas. Paskui buvo pagerbti ir apdovanoti Metų garliaviečiai, pasveikintos Kauno rajono moterų rankinio komandos „HC Garliava–SM“ rankininkės ir jų trenerė. Ši komanda iškovojo Lietuvos radijo ir televizijos taurę bei Lietuvos moterų rankinio lygos sidabro medalius. Po sveikinimų ir apdovanojimų garliaviečių laukė puikus Liudo Mikalausko ir Egidijaus Bavykino pasirodymas bei Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro eitynės ir koncertas. Taip pat koncertas „Laiminga vaikystė“, kuriame savo šypsenas dalijo ir gerą nuotaiką dovanojo Seinų lietuvių gimnazijos „Žiburys" vokalinis ansamblis, Garliavos vidurinės mokyklos karatė būrelis, Kauno rajono Noreikiškių lopšelio-darželio liaudiška kapelija „Giliukas", Garliavos mokyklos-darželio solistė Karolina Karūnaitytė; mados ir šokio studija „Epolete", Garliavos kultūros centro vaikų šokių grupė „Tauškutis" bei pop grupė „Evelinos studija". Dalyvius ir svečius taip pat linksmino pop grupė „DND", dainininkė Mia, grupė „Dinamika“.

Šventėje skambėjo ne tik muzika ir dainos, bet ir vyko atkaklios ir įdomios sporto varžybos. Aikštelėje prie Garliavos pašto buvo surengtos „Mini“ rankinio ir gatvės krepšinio „3 prieš 3” varžybos. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais.

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Nacionalinės premijos laureato, fotografo Antano Sutkaus parodos „Retrospektyva" atidarymas, o viešosios bibliotekos kiemelyje –Olego Karavajevo dailės studijos darbų paroda.

Vytauto gatvėje buvo ką pamatyti ir išgirsti. Praeivius džiugino Zapyškio kultūros centro vaikų folkloro kolektyvas „Altonė", Garliavos kultūros centro vaikų folkloro kolektyvas „Obelėlė“, Batniavos kultūros centro kaimo kapela „Karklynėlis", Alšėnų kultūros centro folkloro kolektyvas, Ilgakiemio kultūros centro folkloro kolektyvas, Voškonių kultūros centro kaimo kapela „Jovaras", Ežerėlio kultūros centro kaimo kapela „Samanėlė", vokalinis ansamblis „Mastaičiai", Alšėnų kultūros centro kaimo kapela, Garliavos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras,
Rokų kultūros centro kantri šokių studija „Rokai“, Ilgakiemio kultūros centro kantri šokių kolektyvas, Garliavos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas, Domeikavos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Džiaukis", Babtų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Algupys“.

Visą šventės dieną garliaviečiai ir miesto svečiai šventinėje mugėje galėjo įsigyti namudininkų gaminių, suvenyrų, dalyvauti loterijose, pietauti lauko kavinėse, o patiems mažiausiems šventės dalyviams buvo galima pramogauti atrakcionuose. Linksmybės Garliavoje tęsėsi iki pat vėlyvo vakaro. Šventę vainikavo įspūdingas fejerverkas.

Miesto gyventojai gali džiaugtis, kad turi tokias puikias tradicijas. Šventė iš tiesų buvo puiki, tiek jaunas, tiek senas galėjo gerai praleisti laiką ir pasidžiaugti puikiu renginiu.

 

 

Jaunojo miesto diena 2011 Jaunojo miesto diena 2011 Jaunojo miesto diena 2011 Jaunojo miesto diena 2011

Jaunojo miesto diena 2011 Jaunojo miesto diena 2011