www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Atdarykim vartelius 2010 Tradicinis respublikinis vyresniųjų tautinių šokių kolektyvų festivalis “Atdarykim vartelius 2010”

Lapkričio 20 dienos popietę į Garliavos kultūros centrą rinkosi šokėjai iš Lietuvos miestų ir miestelių į tradicinį Respublikinį vyresniųjų tautinių šokių kolektyvų festivalį “Atdarykim vartelius - 2010”.

 

2005 m. šokių kolektyvas “Ąžuolas” ir vadovė Zita Vaškelienė pakvietė Kauno rajono šokių grupes į pirmąjį festivalį. Buvo nutarta, kad festivalis vyks kas du metus. 2007 m. įvyko antrasis festivalis, kurio metu kolektyvai vieningai nusprendė, kad reikia susitikti dažniau. Parodyti, kaip kolektyvas per metus išaugo, kokius naujus šokius paruošė, pabendrauti su savo draugais ir bendraminčiais mylinčiais šokį. Buvo nutarta - festivalis vyks kasmet. Plėtėsi ir festivalio geografija 2009 -2010 metais jis tapo Respublikiniu. 

 

 

Atdarykim vartelius 2010 Festivalio dalyvius bei pilnutėlę  žiūrovų salę pasveikino šokių kolektyvas “ĄŽUOLAS”  J.Gudavičiaus šokiu “Pasveikinimas”. Sveikino ir linkėjo gražių šokių  Garliavos seniūnijos seniūnės pavaduotoja Jūratė Seiliuvienė, Kauno rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo ir sporto vyr. specialistė Birutė Savickienė, bei Garliavos kultūros centro direktorė Genovaitė Katinauskienė.
Ketvirtą kartą vykstančiame festivalyje “Atdarykim vartelius 2010” sulaukėme įdomių ir žinomų  kolektyvų Lietuvoje.  
Šokiu ir jaunatviška energija stebino  Šakių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „VIJŪRAS“ vadovė Gražina Geldauskienė, kuris 2009m. atšventė 45m. jubiliejų.

Jiems nenusileido ir Trakų rajono Lentvario miesto vidutinio amžiaus liaudies  šokių grupė     „LENDVARĖ“ vadovė Rimutė Blikertienė.
Malonu buvo matyti Garliavos scenoje  šokančius šių metų “Aukso paukštės” laimėtojus kaimo bendruomenės “Balbieriškis” vyresniųjų tautinių šokių kolektyvą “RINGIS” vadovas Raimundas Markūnas.

Atdarykim vartelius 2010 Grakščiu šokiu žiūrovus džiugino pastovūs festivalio dalyviai respublikinio konkurso “Pora už poros “ III v. laimėtojai ,bei konkurso “Iš aplinkui” laureatai Neveronių kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas “KUPOLIO ROŽĖ” vadovė Birutė Savickienė.
Visuomet malonu matyti Domeikavos kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvą “DŽIAUKIS” vadovė Giedrė Barkauskaitė, kurie pakeri nuoširdumu ir šokių savitumu.

Visi šokių kolektyvai susilaukė audringo žiūrovų palaikymo ir plojimų.
Festifalio metu buvo  pasveikintas choreografas Stanislovas Vaitkevičius,  buvęs šokėjas, dabar dirbantis vadovu ir kuriantis nuostabius šokius, kuriuos šoka ne vienas respublikos kolektyvas.
Scenoje sukosi poros, šokis keitė šokį, kolektyvas kolektyvą, kurie savo nuoširdumu ir gražiu šokiu pakerėjo žiūrovus. Dėkodama kolektyvams už dalyvavima festivalyje Garliavos kultūros centro direktorė Genovaitė Katinauskienė įteikė  padėkas ir  angelėlių skulptūras sukurtas dailininkės Virginijos Unguraitytės.  Palinkėjo, kad visuomet jie saugotų ir suteiktų stiprybės kolektyvams, puoselėjantiems tautinį paveldą. “ Lai šis festifalis niekada nenurimsta, šokėjų gretos  te gausėja” - taip Zita Vaškelienė pakvietė  visus į kitų metų festivalį .

 Zita Vaškelienė

 

Atdarykim vartelius 2010 Atdarykim vartelius 2010 Atdarykim vartelius 2010