www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Festivalis    Olandija. Liepos 24 - rugpjūčio 3 dienomis, Borsele vyko tarptautinis liaudies šokių festivalis, kuriame Lietuvai atstovavo Garliavos kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Ąžuolas“, vadovaujamas Zitos Vaškelienės. Jam talkino Garliavos kultūros centro  „Seklyčia“ bei Ežerėlio kultūros centro „Samanėlė“ jungtinė kapela, kuriai vadovavo Remigijus Marma.Olandijos žiūrovus liaudies dainomis džiugino choro „Melodija“dainininkės.
    Šis festivalis Olandijoje vyksta kas antri metai ir šiemet tai buvo 19-asis. Festivalyje taip pat dalyvavo kolektyvai iš Portugalijos ir Armėnijos.
Šio festivalio išskirtinumas yra tas, kad visi festivalio dalyviai apgyvendinami šeimose, kurios rūpinasi jais visą festivalio laikotarpį.
Dalyviai turi galimybę artimiau susipažinti su aplinka, buitimi,  pristatyti savo kraštą, tradicijas neformalioje aplinkoje ir tai leidžia dalyviams betarpiškai bendrauti ir pasijusti vienos šeimos nariais. Šis bendravimas davė tam tikrų rezultatų- sulaukėme svečių iš Olandijos, kurie aplankė įdomias  Kauno r. bei Lietuvos vietas. Garliavos kultūros centro kolektyvui svečiai padovanojo kompaktinį diską su festivalio vaizdo ir nuotraukų įrašais.

 

    Atradome daug panašumų tarp olandų ir lietuvių kultūrų: panašių šokių judesių , dauguma šokių šokama su klumpėmis, panašių žodžių bei kulinarijos ypatumų.
Festivalio atidarymas buvo surengtas Heinkenszand kultūros centre – festivalio būstinėje. Kiekvieną dieną vyko koncertai vis kitame miestelyje. Per savaitę laiko  dalyvavome 14-je koncertų. Šokome, dainavome ir grojome supažindindami olandus su mūsų tautos šokiais, dainomis ir kultūra. Jie mums negailėjo aplodismentų, komplimentų ir šiltų žodžių. Šypsojosi kai kvietėme juos kartu pašokti „Tansverą“,“Oira, oira“ ar polką „Keturinę.“
     Likdavo laiko ir laisvalaikiui. Maudėmės Šiaurės jūroje, lankėme muziejus ir kitas Borsele regiono lankytinas vietas.
Dar viena festivalio tradicija – koncertuoti senelių namuose.Paliko didelį įspūdį išpuoselėta aplinka, buitis. Be galo malonūs seneliai , kurie su mumis sušoko ne vieną lėtą šokį.
    Pati Olandija – įspūdinga šalis. Nedideli namai, išpuoselėta aplinka, nėra dirvonuojančios žėmės, peizažą puošia vėjo jėgainės, neįprasto ilgio tiltai, kanalai.
Nepaprastai graži Olandijos sostinė Amsterdamas. Kelionės metu pamatėme ir kitų šalių miestus . Aplankėme Antverpeną, Drezdeną ir Berlyną.
Malonu pasidžiaugti, kad mūsų atlikėjai sulaukė  kitų metų tarptautinio šokių festivalio organizatorių belgų dėmesio..Esame pakviesti į tarptautinį festivalį Belgijoje. Tikimės , kad padedami rėmėjų galėsime pristatyti Lietuvą , Kauno rajoną ir Garliavos miestą.
                                        
Dainininkė Onutė Stašaitienė
Šokių kolektyvo „Ąžuolas“ meno vadovė  Zita Vaškelienė

 

Festivalis Festivalis Festivalis Festivalis

Festivalis Festivalis Festivalis Festivalis

Festivalis Festivalis Festivalis

 

 

 

 

 

 

 

Visus norinčius aktyviai ir maloniai praleisti laisvalaikį , kviečiame į  tautinių
šokių kolektyvą „Ąžuolas“.Laukiame Jūsų pirmadieniais , tečiadieniais 19.30val.
Garliavos kultūros centre (Liepų g.17)
                                   
                                 Rugsėjo 13d. ir rugsėjo15d. 18val.
         Naujus narius priima vaikų tautinių šokių kolektyvas „Tauškutis“
                                Mergaites ir berniukus į šias grupes:
                                             I-gr.4-6 metų
                                             II-gr. 1-2kl.
                                             III-gr.3-4kl.
                                             IV-gr. 5-6-7lk.
Kolektyvas aktyvaiai koncertuoja, dalyvauja festivaliuose, konkursuose,respublikinėse dainų šventėse, ne vieną kartą pripažintas kaip vienas iš geriausių Kauno rajono kolektyvų.
Vadovė Zita Vaškelienė  Tel.861530299

 

Tauškutis Tauškutis Tauškutis Tauškutis